Kmart zaplatí 32,3 mil. USD, „zapomněl“ nahlásit slevy na generika

FOTO: Kmart

Společnost Kmart zaplatí 32,3 mil. USD za urovnání pochybení v rámci zákona o nepravdivých nárocích týkajících se předražení receptových generických léčiv hrazených z federálních zdravotních programů.

Nenahlášení slev

Kmart Corporation, dceřiná společnost Sears Holdings Corporation, zaplatí vládě Spojených států 32,3 mil. USD na urovnání obvinění, že její in-store lékárny Kmart nenahlásily zlevněné ceny receptových generických léčiv hrazené v rámci federálních programů zdravotní péče Medicare Part D, Medicaid a TRICARE, zdravotního programu pro členy uniformovaných služeb a jejich rodiny.

Žaloba informátora

Obvinění urovnaná touto dohodou byla vznesena na základě zákona o nepravdivých nárocích. Ustanovení qui tam tohoto zákona umožňuje soukromým osobám podat žalobu jménem vlády a podílet se na případném vyrovnání.

Žaloba z roku 2008, kterou podal klient lékáren Kmart z Los Angeles, tvrdí, že lékárny nabízejí zlevněné generické léčivé přípravky klientům platícím v hotovosti prostřednictvím různých věrnostních programů, ale vědomě nehlásily tyto ceny federálním zdravotním programům.

Lékárny jsou přitom lékárny povinny hlásit obvyklé a běžné ceny, protože tyto ceny federální programy obvykle používají k stanovení sazeb úhrad.

Dohoda o vypořádání se Spojenými státy je součástí globálního vypořádání ve výši 59 mil. USD, které zahrnuje urovnání státních rozhodnutí Medicaid a pojistné události proti společnosti Kmart.

Informátor, který žalobu podal poté, co se vláda odmítla do sporu zapojit, obdrží v rámci vypořádání 9,3 mil. USD.

Obvinění urovnaná touto dohodou jsou pouze tvrzení, k určení odpovědnosti nedošlo.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
- - - Článek byl pořízen z portálu APATYKÁŘ® dne 23.07.2018, 04:11:06 - - -