Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

25. září – Světový den lékárníků

25.09.2016, 13:16

Každý rok 25. září – kdy o tom na svém zasedání v Istanbulu v roce 2009 rozhodla rada Mezinárodní farmaceutické federace (FIP) – slaví lékárníci na celém světě svůj „Světový den lékárníků“, letos pod mottem Lékárníci o vás pečují. V tento den roku 1912 v Haagu oficiálně FIP vznikla. Federace sdružuje národní organizace lékárníků a farmaceutických vědců s oficiálním vztahem ke Světové zdravotnické organizaci (WHO). Prostřednictvím svých 132 členských organizací a více než 4000 individuálních členů zastupuje a slouží více než třem miliónům praktikujících lékárníků a vědců po celém světě.

Jak u příležitosti letošního Světového dne lékárníků uvedla Dr Carmen Peña, presidentka Mezinárodní farmaceutické federace (FIP), letošní téma odráží důležitou roli lékárníků při poskytování péče o veřejnost a zvýrazňuje rovněž citové pouto, které mají se svými pacienty. Úloha lékárníků se během let vyvinula z poskytovatele léčivých přípravků k poskytovateli péče.

I letos FIP vytvořila na Twibbon microsite, kde si mohou lékárníci vytvořit personalizované logo na svůj profil na sociálních sítích. Současně vytvoří album z obrázků, které shromažďuje od kolegů po celém světě. Portál APATYKÁŘ® tento lékárnicky významný den, jako každý rok, připomíná.

Zdroj: APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti žluté zimn...

RNDr. Marek Petráš

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Doc. RNDr. Magdaléna Fulmeková, CSc.

Slovenka roku 2012, aneb ...

Doc. RNDr. Magdaléna Fulm...

Barbara Škodová

Miss Univerzity Karlovy 2...

Barbara Škodová

PharmDr. Ján Valjan

Nelíbí se vám konkurence?...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Lubomír Chudoba

Bonusy za receptová léčiv...

PharmDr. Lubomír Chudoba

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D.

Fakultní lékárna VFU v Br...

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D...

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti pneumokoko...

RNDr. Marek Petráš

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

(Proti)krizový balíček do...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

PharmDr. Jana Doleželová

Lékárenství a modeling v ...

PharmDr. Jana Doleželová...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.