Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Reexporty léčiv po novele zákona o léčivech, přípravy na online ověřování léčiv

První část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Zuzanou Baťovou, Ph.D., ředitelkou slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv, nejen o antireexportní novele zákona o léčivech, přípravě na online ověřování léčiv či mezinárodní spolupráci.

…lékárenství začíná tady!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

Boots rozšíří očkování proti planým neštovicím, zájemci si je hradí sami

07.03.2019, 17:39

Lékárníci britského řetězce Boots (spadá do portfolia Walgreens Boots Alliance) spustí po loňském úspěšném pilotním programu očkování proti planým neštovicím u dětí a dospělých, kteří si nepřejí být očkováni prostřednictvím NHS. Loňský projekt na 30 lékárnách ukázal, že o službu je zájem a řetězec ji nyní rozšíří do 294 lékáren. Služba, která zahrnuje dvě očkování, stojí 75 GBP za očkování nebo 140 GBP, pokud jsou zaplaceny obě dávky předem. Jedná se o další službu, kterou britský řetězec rozšiřuje, aniž by byla hrazena ze státního pojištění. Jak už dříve informoval portál APATYKÁŘ®, tento trend je ve vyspělém světě stále častější – nespoléhat se na úhradu ze státního rozpočtu, ale nabízet placené služby přímo zájemcům. O službu očkování je přitom poměrně značný zájem. Řetězec nabízí kromě očkování rpti chřipce velmi oblíbená očkování na cesty.

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.