EK vyzvala 26 členských států k plnému provedení pravidel o uznávání odborných kvalifikací – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Karolina Korodi

Dva roky po zpětné regulaci maďarských lékáren

Exkluzivní rozhovor s předsedkyní maďarské Asociace síťových lékáren Karolinou Korodi o dopadech zpětné regulace maďarských lékáren na provoz lékáren, dostupnost lékárenské péče i personální situaci na trhu práce.

…lékárenství začíná tady!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

EK vyzvala 26 členských států k plnému provedení pravidel o uznávání odborných kvalifikací

11.03.2019, 17:14

Evropská komise podnikla další kroky v řízeních o nesplnění povinnosti proti 26 členským státům, aby zajistila plné provedení pravidel EU o uznávání odborných kvalifikací. Komise zaslala odůvodněné stanovisko 24 členským státům (Belgie, Bulharsko, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Kypr, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Spojené království, Španělsko a Švédsko) a doplňující výzvu dvěma členským státům (Estonsko a Lotyšsko) kvůli tomu, že jejich vnitrostátní právní předpisy a právní praxe nejsou v souladu s pravidly o uznávání odborných kvalifikací (směrnice 2005/36/EC ve znění směrnice 2013/55/EU).

Tato odůvodněná stanoviska a doplňující formální výzvy se soustřeďují na aspekty, které jsou pro fungování směrnice o odborných kvalifikací rozhodující. Jde o (1) evropský profesní průkaz (Belgie, Bulharsko, Dánsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Švédsko); (2) výstražný mechanismus (Belgie, Dánsko, Estonsko, Francie, Chorvatsko, Lotyšsko, Malta, Německo, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko a Švédsko); (3) možnost částečného přístupu k výkonu odborné činnosti (Belgie, Dánsko, Estonsko, Francie, Chorvatsko, Lotyšsko, Malta, Maďarsko, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko a Švédsko); (4) přiměřenost jazykových požadavků (Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Německo, Polsko, Rumunsko a Slovensko); (5) zřízení asistenčních center (Francie, Maďarsko, Portugalsko a Itálie a (6) transparentnost a přiměřenost regulačních překážek (Belgie, Bulharsko, Dánsko, Finsko, Francie, Řecko, Nizozemsko, Chorvatsko, Irsko, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Spojené království , Španělsko a Švédsko).

Všechny dotčené členské státy mají nyní dva měsíce na to, aby se k argumentům předloženým Komisí vyjádřily. Pokud Komise neobdrží uspokojivou odpověď, může se rozhodnout zaslat Estonsku a Lotyšsku odůvodněné stanovisko a předložit věc ostatních 24 členských států Soudnímu dvoru EU.

Zdroj: APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci poprvé v histor...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela Veselá

Mgr. Michal Hojný

Bude belgický model odměň...

Mgr. Michal Hojný

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Pozvánka na sezónu 2011 d...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PharmDr. Ján Valjan

Poltarská kauza, přechod ...

PharmDr. Ján Valjan

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

prof. RNDr. Viliam Foltán, CSc.

Excelentní lékárna – výuk...

prof. RNDr. Viliam Foltán...

Ing. Jiří Pirner

Tématický týden - 40. výr...

Ing. Jiří Pirner

Lukáš Dušek

Student Exchange Programm...

Lukáš Dušek

Mgr. Filip Vrubel

Dohodovací řízení k úhrad...

Mgr. Filip Vrubel


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.