Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dávkování léčiv pro pacienty 1.

První část rozhovoru s Mgr. Ľubošem Doršicem, hlavním farmaceutem sítě nemocnic a poliklinik Svet Zdravia a ProCare, o inovativním projektu individuálního dávkování léčiv v nemocnici ve slovenských Michalovcích.

…o lékárenství víme vše!®

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

Polská lékárnická komora spouští edukační kampaň, jen 10 % lidí hledá informace v lékárně

11.04.2019, 20:36

Polská lékárnická komora spustila společně s Nadací Aflofarm poprvé v historii lékárnické profese celostátní vizuální kampaň „Nejdříve lékárník“. Kampaň je vzdělávací povahy a jejím cílem je především ukázat Polákům, že lékárník není jen prodejce, ale především odborníkem v oblasti farmakologie a zdravotnictví. Důvodem pro spuštění kampaně byly výsledky z průzkumu, který si komora zadala a nechala provést mezi 380 lékárníky a 1067 pacienty.

Každý den navštíví polské lékárny na 2 mil. lidí, přičemž 70 % s cílem nakoupit volně prodejný přípravek či jiný přípravek. Cílem průzkumu bylo zjistit, jak obě skupiny vnímají profesi lékárníka a jak vypadá vztah mezi magistrem farmacie a pacientem. Jen 13,4 % šlo do lékárny vyhledat poradenství, v případě léčiv to bylo jen 10,2 %. 90,4 % klientů lékáren přitom lékárníkům věří. Ve skutečnosti až tři čtvrtiny Poláků spojují práci lékárníka především s prodejem léčivých přípravků, jen 27 % s odborným poradenstvím. Pacienti primárně hledají radu na internetu (64 %), lékárníka jako zdroj informací o léčivech uvádí pouze 34 % Poláků.

V případě lékárníků odpovědělo na otázku, zda jsou s prací spokojeni, ano 82,6 %, i když více než polovina (54 %) si myslí, že jejich kompetence získané během mnoha let studií a později během povolání nejsou plně využívány.

Kampaň zahrnuje tiskové materiály pro pacienty a klienty lékáren a také videospot a čtyři animovaná videa. Poláci se z nich dozví, jak jim může lékárník pomoci a jak vypadá proces jeho vzdělávání. Jeden ze spotů se týká profese nemocničního lékárníka, kterou většina pacientů vůbec nezná. Poslední se zabývá tématem farmaceutické péče a ukazuje, jakou roli může lékárník hrát v polském zdravotnickém systému.

Zdroj: APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Irena Storová, MHA

SÚKL a Brexit, inspekční ...

Mgr. Irena Storová, MHA

Hana Pavlasová

Kompletní průvodce regist...

Hana Pavlasová

Michaela Virágová

Filmový klub USF

Michaela Virágová

PharmDr. Ján Valjan

Slovenská lékárnická kriz...

PharmDr. Ján Valjan

RNDr. Marek Petráš

Novinky v očkování proti ...

RNDr. Marek Petráš

Lukáš Dušek

Student Exchange Programm...

Lukáš Dušek

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti choleře...

RNDr. Marek Petráš

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Pozvánka na sezónu 2011 d...

Mgr. Ladislava Valášková,...


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.