Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Reexporty léčiv po novele zákona o léčivech, přípravy na online ověřování léčiv

První část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Zuzanou Baťovou, Ph.D., ředitelkou slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv, nejen o antireexportní novele zákona o léčivech, přípravě na online ověřování léčiv či mezinárodní spolupráci.

…lékárenství začíná tady!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

Inovace ve zdravotnictví přinášejí významné změny v poskytování zdravotní péče

21.05.2019, 20:02

V rámci Týdne inovací 2019 proběhla dnes ve Foru Karlín v Praze jako hlavní doprovodná událost konference Inovace ve zdravotnictví. Konference měla velmi zajímavý program a přinesla vize toho, jak může zdravotnictví vypadat za 25 let. Mezi řečníky vystoupili Lorena Macnaughtan (ředitelka projektu iCEE.health, Velká Británie, ambasadorka pro zdraví a zejména specialistka na digitalizaci ve zdravotnictví), Sobia Hamid (zakladatelka Data Insight Cambridge, Velká Británie, expertka na nové technologie ve zdravotnictví, v současnosti pracuje ve vedení Centra pro čtvrtou průmyslovou revoluci, které spadá pod Světové ekonomické fórum), Jiří Kůs (předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR, specialista na nanotechnologie, včetně jejich využití ve zdravotnictví), Dr. Ian Winburn, MBBS PhD MRCS (Edin) (ředitel globálního medicínského oddělení pro hemofilii, endokrinologii a IEM, divize vzácných onemocnění, Pfizer, Velká Británie) a Assoc. Prof. Radislav Sedláček, PhD (vedoucí Českého centra pro fenogenomiku, jeden z předních českých odborníků v oblasti transgenních a genově modifikovaných organismů).

Jednotlivé příspěvky se věnovaly různým pohledům na využití inovativních trendů v oblastech umělé inteligence, digitalizace, genové terapie, nanotechnologií a genového inženýrství a jejich využitelnosti ve zdravotnictví. Jednotliví řečníci se shodli na tom, že díky novým možnostem využití wearables, nanotechnologií, blockchainu a obecně Big Data proběhne v brzké době revoluce ve zdravotnictví a nastavení nových trendů právě díky využití velkého množství aktuálních dat. Jiří Kůs dokonce představil odvážnou myšlenku, že si dokáže na základě dat shromážděných díky nanotechnologiím představit, že za několik let nebudou v systému potřeba praktičtí lékaři. Umělá inteligence tato data vyhodnotí a příslušná aplikace „odešle“ pacienta přímo ke specialistovi. Přirovnal situaci k aktuálním sporům taxikářů vs Uber, kdy moderní aplikace dokáže mnohdy zajistit efektivnější služby. Zdravotnictví by se proto mělo na tuto změnu připravit.

Zdroj: APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Michal Hojný

Bude belgický model odměň...

Mgr. Michal Hojný

PharmDr. Ján Valjan

Řízená péče a postavení z...

PharmDr. Ján Valjan

David Čechlovský

Student Exchange Programm...

David Čechlovský

PharmDr. Martin Beneš

Reakce ředitele SÚKL na i...

PharmDr. Martin Beneš

Mgr. Filip Vrubel

Připravované změny v elek...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Ján Valjan

Nevybírání regulačního po...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Tibor Czuľba

Komerci v rámci soustavné...

PharmDr. Tibor Czuľba

Antibiotický týden

Antibiotický týden 2010 v...

Antibiotický týden

Mgr. Jaroslava Doležalová

Falešná léčiva

Mgr. Jaroslava Doležalová...

Podcast – speciál

Jaký vývoj očekávají ve f...

Podcast – speciál


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.