Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Filip Vrubel

Dohodovací řízení k úhradám péče 2019

První část exkluzivního rozhovoru s náměstkem ministra zdravotnictví Mgr. Filipem Vrublem nejen o průběhu Dohodovacího řízení, novinkách v elektronické preskripci, jednotných doplatcích pro pacienty či možnostech zpětné regulace provozování lékáren.

…o lékárenství víme vše!®

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

Lékárníci se s pojišťovnami opět nedohodli, hrozí snížení úhrady za signální výkon na 12 Kč

23.05.2019, 17:21

Podle informací portálu APATYKÁŘ® nedošlo na včerejším posledním jednání přípravné fáze dohodovacího řízení o hodnotách bodu, výši úhrad hrazených služeb z veřejného zdravotního pojištění a regulačních omezení pro rok 2020 v segmentu lékárenské a klinicko-farmaceutické péče k dohodě. Zdravotní pojišťovny na základě předchozího jednání se zástupci provozovatelů předložily návrh, který stanovuje úhradu výkonu č. 09552 ve výši 14 Kč, avšak bez limitace referenčním obdobím. Dále navrhly stejně jako v loňském roce fond pro podporu lékáren v odlehlých oblastech ve výši 48 mil. Kč a navíc přistoupily na návrh Asociace provozovatelů lékárenských sítí odměnit pohotovostní služby lékáren v provozu 24/7. Současně navrhly úpravu taxy laborum podle počtu složek použitých k přípravě a 30% přirážku k nákupní ceně u chemicky definovaných látek a 50% u léčivých přípravků a směsí a 30% na obalový materiál.

Návrh provozovatelé lékáren odmítli a předložili svůj – 17 Kč za výkon č. 09552, bez pohotovostí, ale s úhradou nákladů za ověření pravosti léčivých přípravků (ustanovení o TL stejné, jako v návrhu pojišťoven). Tento návrh zase odmítly pojišťovny a předložily svůj konečný návrh totožný s prvním, ale s úhradou za výkon pouze 12 Kč. Ani ten nebyl schválen, stejně jako následný upravený návrh provozovatelů (16 Kč za výkon a zahrnutí Odloučených oddělení výdeje léčiv do fondu pro odlehlé lékárny).

Nastala tak stejná situace jako loni – nedohoda. V případě, že ještě nedojde k nějakému následnému jednání nad rámec (obdobně jako je loni vyvolal zástupce síťových lékáren), pak poslední návrh pojišťoven přejde na Ministerstvo zdravotnictví a dá se očekávat, že to jej již nijak dále měnit nebude. Lékárníci by tak sice neměli limitovaný signální výkon referenčním obdobím, přišli by ale na každém o 2 Kč oproti současné situaci.

Zdroj: APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Antibiotický týden

Antibiotický týden 2010 v...

Antibiotický týden

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Rozvoj lékáren v 17. stol...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Mgr. Michal Hojný

Test lékáren v podání čes...

Mgr. Michal Hojný

John Chave

PGEU – Pharmaceutical Gro...

John Chave

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela Valentová

Tomaso Piaggio

EPSA and PGEU cooperation

Tomaso Piaggio

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti břišnímu t...

RNDr. Marek Petráš

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon

PharmDr. Ján Valjan

Euro ve slovenských lékár...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Ján Valjan

Nelíbí se vám konkurence?...

PharmDr. Ján Valjan


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.