Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Úhradové soutěže pouze přesouvají rozhodovací pravomoc jinam, prostor pro marže je velmi limitní

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem mj. o spuštění systému online ověřování léčiv, řešení dostupnosti léčiv pro pacienty či úhradových soutěžích.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.
VÍME PRVNÍ

MZ navrhlo zařadit Idarubicin Accord a Zavedos na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

07.06.2019, 17:47

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivé přípravky Idarubicin 5mg/5ml a 10mg/10ml inj sol (Accord Healthcare) a Zavedos 5mg inj sol (Pfizer). SÚKL obdržel od držitele rozhodnutí o registraci (Pfizer) hlášení o přerušení dodávek z výrobně kapacitních důvodů s datem od 30. 5. 2019 pro léčivý přípravek Zavedos. Dle informace držitele se předpokládá obnovení dodávek přípravku k 24. 6. 2019. Současně SÚKL obdržel podněty od několika poskytovatelů zdravotních služeb týkajících se nedostupnosti neregistrovaných léčivých přípravků s léčivou látkou daunorubicin. Přerušení dodávek se přitom týká řady EU států. Neregistrované léčivé přípravky s léčivou látkou daunorubicin jsou používány v souladu s doporučením České hematologické společnosti ČLS JEP jako základní léčivé přípravky k léčbě akutní myeloidní leukémie, přičemž v cytostatických režimech mohou být nahraditelné léčivými přípravky s léčivou látkou idarubicin.

Na základě údajů SÚKL vyhodnotil, že aktuální zásoba výše uvedených registrovaných a obchodovaných léčivých přípravků s léčivou látkou idarubicin vzhledem ke svým léčebným vlastnostem vzájemně nahraditelných, již dostatečně nepokrývá aktuální potřeby pacientů v České republice a nedostatek by mohl ohrozit dostupnost a účinnost léčby pacientů s významným ovlivněním poskytování zdravotních služeb. Ministerstvo na základě informací od SÚKL a držitele rozhodnutí o registraci rozhodlo, že při nedostatku může být ohrožena dostupnost léčby. Z hlediska použití v terapeutické praxi jsou přípravky významné pro poskytování zdravotních služeb v České republice a nenahraditelné. Proto ministerstvo navrhlo zařadit přípravek na Seznam.

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Reexporty léčiv po novele...

PharmDr. Zuzana Baťová, P...

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

John Chave

PGEU – Pharmaceutical Gro...

John Chave

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 4. – N...

Mgr. Veronika Hrabcová

Mgr. Alena Petříková

Je dobrá zkušenost být so...

Mgr. Alena Petříková

Prof. RNDr. Milan Pour, Ph.D.

Tématický týden - 40. výr...

Prof. RNDr. Milan Pour, P...

Dr. Emil Zörner

Omezení návštěv farmarepr...

Dr. Emil Zörner

Tomáš Kříž

Student Exchange Programm...

Tomáš Kříž

Živý záznam akce

3. Tématický den - Den lé...

Živý záznam akce

Doc. RNDr. Jaroslav Dušek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Jaroslav Dušek...


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.