Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Irena Storová, MHA

SÚKL a Brexit, inspekční činnost v lékárnách, výpadky léčiv

Druhá část exkluzivního rozhovoru s ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irenou Storovou, MHA nejen o novinkách v e-preskripci, výpadcích léčiv, inspekční činnosti a postihování nezákonné reklamy na léčiva.

…lékárenství začíná tady!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

MZ spouští image kampaň #studujzdravku

07.06.2019, 18:18

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Unií zaměstnavatelských svazů spustilo dlouhodobou kampaň „Studuj zdrávku“ na podporu zviditelnění nelékařských zdravotnických profesí, vzdělávání v těchto oborech a zvýšení jejich prestiže. Cílem kampaně je přilákat mladé lidi ke studiu středních a vyšších odborných zdravotnických škol a k práci ve zdravotnictví. České zdravotnictví čelí neutěšené personální situaci a zejména v oblasti nelékařského personálu se potýká s nedostatkem pracovníků. Ministerstvo zdravotnictví se proto zaměřuje nejen na opatření, které stávající zdravotníky v systému udrží, ale snaží se také vyvíjet aktivity, jak do oboru přilákat mladé lidi. A právě o tom je společná kampaň ministerstva a zaměstnavatelů.

Kampaň se zaměřuje na propagaci profese všeobecné sestry, zdravotnického záchranáře a farmaceutického asistenta a vyzdvihuje pozitiva této práce. Hlavním heslem kampaně je „Moje výzva, moje poslání“. S ohledem na primární cílovou skupinu, k níž patří zejména studenti posledních ročníků základních škol, je vizuální identita kampaně spojena s hashtagem #studujzdravku. Jak uvedl ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA, v současné době jsou trendem sociální sítě, kde jsou mladí lidé, na které chce kampaň zapůsobit. Větší část kampaně se proto bude odehrávat na sociálních sítích, a to na Facebooku, Instagramu a Youtube.

Páteří celého projektu jsou motivační spoty s osobnostmi českého zdravotnictví, které popisují důležitost a nepostradatelnost jednotlivých nelékařských oborů pro fungování celého systému. Navazují na ně profilové spoty, které zajímavou formou představují, co všechno profese sestry, záchranáře a farmaceutického asistenta obnáší a v čem jsou zajímavé. Kromě toho se kampaň objeví na spřízněných akcích a na podzim se bude prezentovat na studijním veletrhu Gaudeamus. Ve druhé fázi od října tohoto roku Ministerstvo zdravotnictví společně s Unií zaměstnavatelských svazů vyrazí za studenty do terénu a uspořádá roadshow po republice. V nejdůležitější fázi kampaně, před termínem přijímacích zkoušek na střední školy, poběží v 26 kinech krátké kinoteasery.

Zdroj: MZ
apaPODCAST

Podcastový tip

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti břišnímu t...

RNDr. Marek Petráš

Kateřina Dittrichová

Student Exchange Programm...

Kateřina Dittrichová

Mgr. Antonín Svoboda

Mladí lékárníci přicházej...

Mgr. Antonín Svoboda

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Změny v odměňování lékáre...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

Lukáš Dušek

Student Exchange Programm...

Lukáš Dušek

Piotr Bohater

Current situation on the ...

Piotr Bohater

PharmDr. Martin Beneš

Kontroly SÚKL 2. – distri...

PharmDr. Martin Beneš

Radek Šalomon

Nejdřív bylo jablko, pak ...

Radek Šalomon

PharmDr. Stanislav Havlíček

Farmaceutický balíček – č...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Živý záznam akce

5. Tématický den – Den lé...

Živý záznam akce


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.