Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dávkování léčiv pro pacienty 1.

První část rozhovoru s Mgr. Ľubošem Doršicem, hlavním farmaceutem sítě nemocnic a poliklinik Svet Zdravia a ProCare, o inovativním projektu individuálního dávkování léčiv v nemocnici ve slovenských Michalovcích.

…lékárenství začíná tady!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.
VÍME PRVNÍ

MZ navrhlo zařadit Prestarium Neo Combi na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

11.06.2019, 16:38

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivý přípravek Prestarium Neo Combi 10MG/2,5MG (Laboratoires Servier). SÚKL uvedl, že dlouhodobě sleduje opakovaná oznámení držitelů rozhodnutí o registraci týkající se přerušení dodávek léčivých přípravků v ATC skupině C09BA04 – ACE inhibitory a diuretika; perindopril a diuretika,a poukázal na registrované a obchodované léčivé přípravky z této skupiny, mimo těch léčivých přípravků, u nichž držitelé rozhodnutí o registraci oznámili přerušení dodávek. Předmětný přípravek byl rovněž předmětem vývozu či distribuce do zahraničí. Na základě uvedených údajů SÚKL vyhodnotil, že aktuální zásoba výše léčivých přípravků vzájemně nahraditelných vzhledem ke svým léčebným vlastnostem již dostatečně nepokrývá aktuální potřeby pacientů v České republice. Nedostatek léčivých přípravků Prestarium Neo Combi by ohrozil dostupnost a účinnost léčby pacientů s esenciální hypertenzí v České republice s přímým dopadem na ochranu zdraví obyvatelstva a významným ovlivněním poskytování zdravotních služeb. Ministerstvo na základě informací od SÚKL a držitele rozhodnutí o registraci rozhodlo, že při nedostatku může být ohrožena dostupnost léčby. Z hlediska použití v terapeutické praxi jsou přípravky významné pro poskytování zdravotních služeb v České republice a obtížně nahraditelné. Proto ministerstvo navrhlo zařadit je na Seznam.

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph.D.

Léková politika z pohledu...

Ing. Jaromír Gajdáček, Ph...

PharmDr. Daniela Holušová

Konzultační a poradenské ...

PharmDr. Daniela Holušová...

Živá reportáž z akce

Zavírání Českého farmaceu...

Živá reportáž z akce

Mgr. Stanislav Havlíček

Generická substituce z po...

Mgr. Stanislav Havlíček

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Mgr. Alena Petříková

EPSA – European Pharmaceu...

Mgr. Alena Petříková

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon

Mgr. Alena Petříková

EPSA – European Pharmaceu...

Mgr. Alena Petříková

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš DoršicISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.