Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Irena Storová, MHA

SÚKL a Brexit, inspekční činnost v lékárnách, výpadky léčiv

Druhá část exkluzivního rozhovoru s ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irenou Storovou, MHA nejen o novinkách v e-preskripci, výpadcích léčiv, inspekční činnosti a postihování nezákonné reklamy na léčiva.

…o lékárenství víme vše!®

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.
VÍME PRVNÍ

Koordinátor otočil a přijal návrh APLS a PoLP, pojišťovny už ale tak vstřícné nebyly a lékárny dostanou méně

19.06.2019, 09:00

Podle informací portálu APATYKÁŘ® byla dnes ráno uzavřena dohoda koordinátora segmentu lékárenské a klinicko-farmaceutické péče a zdravotních pojišťoven. Se žádostí o dohodu oslovil pojišťovny koordinátor a přijal společný návrh Asociace provozovatelů lékárenských sítí z.s. (APLS) a Poskytovatelé lékárenské péče z.s. (PoLP), který ještě včera na sociálních sítích označoval za naprosto nepřijatelný, stejně jako představitelé nového účastníka Dohodovacího řízení spolku Vaši lékárníci CZ z.s. Bohužel, pojišťovny už nebyly při posledním jednání tolik vstřícné a jejich poslední návrh obsahuje nejen limitaci rokem 2018, ale také výrazné snížení odměny za individuální přípravu. Nově 15% přirážku k nákupní ceně u chemicky definovaných látek a 25% u léčivých přípravků a směsí a na obalový materiál 15%. Konečná dohoda přijatá koordinátorem je tak pro provozovatele významně horší, než jaké mohli lékárníci dosáhnout, pokud by souhlasil s návrhem APLS a PoLP.

Připomeňme, že na jednání 17. června 2019 byly znovu diskutovány návrhy na 17 a 16 Kč/Siv (signální výkon), které byly už na prvním jednání stejně jako návrh na 18 Kč/Siv odmítnuty, přičemž kompromisních 15 Kč (součást návrhu APLS a PoLP) koordinátor odmítl s tím, že prezentovaný návrh není návrhem celého segmentu. Přitom, dle střídmého odhadu portálu APATYKÁŘ®, by tato částka znamenala cca 400 mil. Kč (zvýšení a nelimitace SiV, nové podmínky pro Taxu laborum, proplácení pohotovostí a fond pro odlehlé lékárny a OOVL). Již dříve portál APATYKÁŘ® jako první upozornil na riziko vyplývající z nepřijetí tohoto kompromisního návrhu pro provozovatele, protože při nepřijetí je reálné, že MZ obdrží poslední návrh pojišťoven, což je 12 Kč/Siv. Lékárníci by tak sice neměli limitovaný signální výkon referenčním obdobím, přišli by ale na každém o 2 Kč oproti současné situaci.

Koordinátor zcela nepochopitelně ponechal provozovatele všech lékáren v totální nejistotě a odmítl logické návrhy jiných zástupců lékárníků jen proto, aby je nakonec po dvou dnech beztak přijal. Bohužel už ve výrazně horší podobě, což se dá označit za jeho totální debakl, který bude stát lékárny zbytečně mnoho peněz, které mohly dát do svého provozu a do péče o pacienty.

Zdroj: APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Vědecká činnost vs. počet...

Doc. PharmDr. Tomáš Šimůn...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Pozvánka na sezónu 2011 d...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Stanislav Havlíček

Hlavní události českého l...

Mgr. Stanislav Havlíček

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti břišnímu t...

RNDr. Marek Petráš

Mgr. Alena Petříková

EPSA – European Pharmaceu...

Mgr. Alena Petříková

Radek Šalomon

Nejdřív bylo jablko, pak ...

Radek Šalomon

PharmDr. Marie Loučková

Diplomovaný farmaceutický...

PharmDr. Marie Loučková

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

První pražští lékárníci, ...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.