Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: K monitorování dostupnosti léčiv se může využívat i protipadělkový systém, devět států už o to má zájem

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…lékárenství začíná tady!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

Distributoři v AVEL vyzvali MZ, aby uhradilo dluhy za dodaná léčiva do jím řízených nemocnic

15.08.2019, 16:08

Asociace velkodistributorů léčiv (AVEL) – sdružující tři velkoobchodní společnosti Alliance Healthcare, ViaPharma a PHOENIX lékárenský velkoobchod a reprezentující více jak tři čtvrtiny objemu léčiv – vyzvala Ministerstvo zdravotnictví k rychlému řešení kritické situace kolem neuhrazených pohledávek po splatnosti za dodaná léčiva do jím zřizovaných nemocnic a zdravotnických zařízení. Závazky po splatnosti přesáhly již více než 1 mld. Kč a každý měsíc narůstají. V případě pokračující neschopnosti ministerstva tento neutěšený stav v blízké době napravit, by byli členové asociace v krajním případě nuceni individuálně podniknout i právní kroky. Podle členů AVEL jde o dlouhodobě neřešený problém, který je jedním z řady dalších příkladů současné krizové finanční situace některých zdravotnických institucí v působnosti ministerstva zdravotnictví. AVEL upozorňuje MZd na narůstající dluh po splatnosti za léčivé přípravky dodané do ministerstvem přímo řízených organizací již od loňského listopadu. Navzdory několika oficiálním žádostem i projevené vstřícnosti ze strany AVEL tento stav společně řešit, neobdržela asociace od ministerstva stále jasné garance kdy a zda vůbec se tak stane. AVEL se obává, že v souvislosti s oznámenými požadavky zdravotnických odborů a dalších organizací na další zvyšování platů se jejich dluhy řešit nebudou. Výkonný ředitel AVEL RNDr. Tomáš Votruba, CSc., MBA uvedl, že pokud členové neuvidí ze strany ministerstva jasné náznaky řešení v blízké budoucnosti, byli by, a to už zcela individuálně (v souladu se zákonem o hospodářské soutěži), nuceni přikročit k důraznějším krokům v rámci českého právního řádu.

Zdroj: AVEL
apaPODCAST

Podcastový tip

Živý záznam akce

5. Tématický den – Den lé...

Živý záznam akce

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel

Mgr. Stanislav Havlíček

Problémy s ostrým provoze...

Mgr. Stanislav Havlíček

Doc. RNDr. Milan Žemlička, CSc.

Reforma vysokoškolského s...

Doc. RNDr. Milan Žemlička...

Radek Šalomon

Nejdřív bylo jablko, pak ...

Radek Šalomon

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Farmaceutický asistent – ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Mgr. Irena Storová, MHA

SÚKL a Brexit, inspekční ...

Mgr. Irena Storová, MHA

Mgr. Filip Vrubel

Sdílený lékový záznam pac...

Mgr. Filip Vrubel

Piotr Bohater

Current situation on the ...

Piotr Bohater

Filip Babylon

Current situation on the ...

Filip Babylon

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.