Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dávkování léčiv pro pacienty 2.

Druhá část rozhovoru s Mgr. Ľubošem Doršicem, hlavním farmaceutem sítě nemocnic a poliklinik Svet Zdravia a ProCare, o inovativním projektu individuálního dávkování léčiv v nemocnici ve slovenských Michalovcích.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

Akcionáři podali žalobu na Teva Pharmaceutical Industries za poškození ceny akcií

20.08.2019, 17:32

Akcionáři podali hromadnou žalobu proti společnosti Teva Pharmaceutical Industries, jejímž cílem je získat náhradu škody za údajné porušení amerických zákonů o cenných papírech. Podle ní manažeři společnosti uvedli nepravdivá anebo zavádějící prohlášení o tom, že (1) na rozdíl od svých veřejných odmítnutí se Teva ve skutečnosti zapojila do rozsáhlého systému určování cen v celém odvětví a dalších tajných jednání od roku 2012; (2) Teva nebyla jen účastníkem, ale přímým centrem protisoutěžního schématu; a (3) několik zaměstnanců Teva se do systému zapojilo tak intenzivně, že byli nakonec jmenováni osobně jako obžalovaní v rozsáhlé občanskoprávní žalobě podané generálními prokurátory prakticky ve všech amerických státech.

Dne 9. prosince 2018 bylo zveřejněno, že vyšetřování generálního prokurátora státu Connecticut se rozšířilo na 300 přípravků a na více než 16 společností, což bylo mediálně podáno jako „největší kartel v historii Spojených států“. Po této zprávě klesla cena akcií Teva o 0,97 USD na akcii (5 %). Poté, 10. května 2019, aliance 44 států podala protimonopolní žalobu, která odhalila dříve nezveřejněná fakta o účasti Teva na spiknutí o stanovení cen generických léčivých přípravků. Žaloba přitom popisuje roli společnosti jako „stálého účastníka“ spiknutí, které má za cíl zvýšení cen u více než 110 přípravků a spiknutí s dalšími farmaceutickými společnostmi na více než 85 různých generických přípravcích. Po této zprávě klesla cena akcií o 2,13 USD (zhruba o 15 %).

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Veronika Petláková

Centrální datové úložiště...

Veronika Petláková

PharmDr. Jana Doleželová

Lékárenství a modeling v ...

PharmDr. Jana Doleželová...

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela Veselá

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 1. – t...

Mgr. Veronika Hrabcová

Mgr. Stanislav Havlíček

Regulační poplatky v léká...

Mgr. Stanislav Havlíček

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Farmaceutický asistent – ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., lékárníci z regionů

Nevybírání regulačních po...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., l...

PharmDr. Martin Beneš

Reakce ředitele SÚKL na i...

PharmDr. Martin Beneš

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Očkování proti nové chřip...

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela ValentováISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.