Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Kontrolní činnost, (ne)spolupráce s lékárenským terénem, mezinárodní spolupráce

Druhá část exkluzivního rozhovoru s PharmDr. Zuzanou Baťovou, Ph.D., ředitelkou slovenského Státního ústavu pro kontrolu léčiv, nejen o antireexportní novele zákona o léčivech, přípravě na online ověřování léčiv či mezinárodní spolupráci.

…lékárenství začíná tady!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

Apple představil tři velké studie

10.09.2019, 21:48

Společnost Apple dnes na své pravidelné Keynote oznámila tři rozsáhlé medicínské studie ve spolupráci s předními akademickými a výzkumnými institucemi, které osloví více účastníků, než kdy bylo možné. Studie budou k dispozici v nové aplikaci Research, která demokratizuje způsob provádění lékařského výzkumu spojením akademických lékařských institucí, zdravotnických organizací a zákazníků produktů Apple.

Studie Apple Hearing společně s University of Michigan zkoumá faktory ovlivňující zdraví sluchu. V průběhu času sbírá data, aby ukázala, jak může každodenní zvuková expozice ovlivnit sluch. Studie Women's Health ve spolupráci s Harvard T.H. Chan School of Public Health a NIH's National Institute of Environmental Health Sciences (NIEHS) je dlouhodobá studie zaměřená na menstruační cykly a gynekologické stavy. Tato studie bude informovat o screeningu a hodnocení rizik stavů, jako je syndrom polycystických vaječníků, neplodnost, osteoporóza, těhotenství a přechod menopauzy. Studie Apple Heart and Movement ve spolupráci s Brigham and Women’s Hospital a American Heart Association zjišťuje, jaký vztah mají signály srdeční frekvence a mobility – jako je chůze a stoupání po schodech – na hospitalizaci, pády, zdraví srdce a kvalitu života za účelem podpory zdravého pohybu a zlepšení kardiovaskulárního zdraví. Aplikace Research bude k dispozici ke stažení zdarma v App Store koncem tohoto roku.

Zdroj: Apple

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Stanislav Havlíček

Je korupce realitou v čes...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Stanislav Havlíček

Vybírání-nevybírání regul...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a uk...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Demokracie nebo přemíra p...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela Valentová

Mgr. Jaroslava Doležalová

Falešná léčiva

Mgr. Jaroslava Doležalová...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Záměry společnosti Česká ...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Mgr. Michaela Veselá

Student Exchange Programm...

Mgr. Michaela Veselá

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA:...

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA...

PharmDr. Ján Valjan

Euro ve slovenských lékár...

PharmDr. Ján ValjanISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.