Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…lékárenství začíná tady!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

J&J investuje v příštích letech 500 mil. USD do vývoje léčby HIV a TBC

04.10.2019, 15:20

Společnost Johnson & Johnson se zavázala investovat v příštích čtyřech letech více než 500 mil. USD na výzkumné, vývojové programy a dodávku léčiv světové úrovně s cílem urychlit celosvětové úsilí o eliminaci HIV a tuberkulózy do roku 2030. V rámci investice bude Janssen pokračovat ve spolupráci s konsorciem partnerů na vývoji experimentálního mozaikového režimu vakcíny proti HIV. Plně již probíhá studie účinnosti (Imbokodo) u 2600 žen v jižní Africe. Druhá studie účinnosti (Mosaico) má začít v Severní Americe, Jižní Americe a Evropě na 3800 mužích, kteří mají sex s muži a transgender jedinci.

Ve spolupráci s ViiV Healthcare také Janssen zkoumá dlouhodobě působící injekční režim léčby HIV, který by mohl být pacientům podáván jednou za dva měsíce. Tento režim, pokud bude schválen, by mohl potenciálně snížit léčbu HIV u některých pacientů na pouhých dvanáct nebo dokonce šest injekcí za rok, namísto současného každodenního perorálního režimu.

Ohledně TBC představila J&J v roce 2012 bedaquilin se zcela novým mechanismem účinku. Od té doby společnost poskytla více než 145 tis. léčebných cyklů pro pacienty s tuberkulózou rezistentní vůči řadě léčiv ve 131 zemích, mimo jiné prostřednictvím čtyřletého dárcovského programu, který fungoval v období 2015–2019 ve spolupráci s aamerickou Agenturou pro mezinárodní rozvoj a JSC Pharmstandard. V příštím desetiletí chce společně s partnery zlepšit detekci nediagnostikovaných případů TBC, rozšířit přístup k bedaquilinu a urychlit výzkum a vývoj nové generace antituberkulotik.

Zdroj: APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Ing. Miroslav Michálek

Nevidomý není mentálně po...

Ing. Miroslav Michálek

PharmDr. Ján Valjan

Nelíbí se vám konkurence?...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Marie Loučková

Diplomovaný farmaceutický...

PharmDr. Marie Loučková

Dr. Emil Zörner

Omezení návštěv farmarepr...

Dr. Emil Zörner

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci poprvé v histor...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

PharmDr. Ján Valjan

Euro ve slovenských lékár...

PharmDr. Ján Valjan

Mgr. Irena Storová, MHA

Reklama na léčiva, média ...

Mgr. Irena Storová, MHA

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš

Thony Björk

Deregulation of the Swedi...

Thony BjörkISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.