Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.
APATYKÁŘ® PODPORUJE

12. říjen – Den amerických lékárnic

12.10.2019, 08:16

Ve Spojených státech dnes probíhá druhý Den amerických lékárnic, cílený svátek oslavující ženy farmaceutky. Jako podobné aktivity i tento chce zviditelnit lékárnické aktivity, každodenní poskytování kvalitní lékárenské péče pacientům po celé zemi, nicméně s cíleným zaměřením na ženy. Datum 12. říjen bylo zvoleno záměrně na počest legendární první lékárnice ve Spojených státech, Elizabeth Gooking Greenleaf, která měla 12 dětí a stala se inspirací pro tisíce žen, které sní o tom, že se stanou lékárnicí.

Den lékárnic je aktivitou neziskové organizace Pharmacist Moms Group, kterou založila v roce 2017 lékárnice Dr. Suzanne Soliman s cílem pomáhat, podpořit a poskytnout profesionální zastoupení pro lékárnice maminky. Dr. Soliman vystudovala farmacii a zastávala několik různých pozic na akademické půdě a také ve farmaceutickém průmyslu jako lékařská a vědecká pracovnice. Nyní působí jako vedoucí akademická pracovnice pro Akreditační radu pro lékařské záležitosti.

Připomeňme, že říjen je ve Spojených státech již tradičně Měsícem amerických lékárníků, který oslavuje lékárnickou profesi a probíhá po celé zemi v duchu motta Lékárník – snadno dosažitelný, připraven pomoci. Cílem je upozornit na důležitou každodenní práci lékárníků, zvýšit povědomí mezi veřejností, pacienty, zákonodárci a dalšími zúčastněnými stranami o široké škále služeb, které lékárníci poskytují, a zdůraznit dostupnost lékárníků a odbornost v péči o pacienty.

Zdroj: APATYKÁŘ®

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí v ČFM na Kuksu ...

Mgr. Ladislava Valášková,...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Nepovinné členství vytvář...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Mgr. Michal Hojný

Bude belgický model odměň...

Mgr. Michal Hojný

Mgr. Alena Petříková

EPSA – European Pharmaceu...

Mgr. Alena Petříková

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti břišnímu t...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Stanislav Havlíček

20 let České lékárnické k...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

PharmDr. Ján Valjan

Rychlokvašené laborantky?...

PharmDr. Ján Valjan

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti japonské e...

RNDr. Marek Petráš

Helena Vanžurová

Queens University, School...

Helena Vanžurová

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci mají svou Rozár...

PharmDr. Stanislav Havlíč...ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.