Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

Německo bude hradit mobilní zdravotní aplikace

TAGY: #nemecko  #apps
11.11.2019, 06:52

Německý Bundestag schválil koncem minulého týdne zákon o digitální péči, který mj. zavádí možnost, aby pacientům jejich ošetřující lékař předepsal mobilní aplikaci na úhradu zdravotní pojišťovnou. Jak uvedl německý ministr zdravotnictví Jens Spahn, už nyní řada pacientů používá mobilní aplikace, které jim připomínají lékový plán a správné užití ordinovaných léčiv, nebo hlídají glykémii. Poté, co Spolkový úřad pro léčiva a zdravotnické prostředky (BfArM) zkontroluje bezpečnost dat, ochranu dat a funkčnost, bude prozatímně aplikace hrazena ze zákonného zdravotního pojištění na jeden rok. Během této doby musí výrobce prokázat, že aplikace zlepšuje péči o pacienta. Kolik peněz výrobce obdrží si vyjednává s Nejvyšším svazem zdravotních pojišťoven.

Zákon rovněž vyžaduje, aby lékárny (do konce září 2020) a nemocnice (do 1. ledna 2021) byly propojeny s telematickou infrastrukturou. Do ní se mohou dobrovolně připojit porodní asistentky a fyzioterapeuti, jakož i ošetřovatelská a rehabilitační zařízení. Náklady na dobrovolné připojení jim budou uhrazeny. Lékaři, kteří se stále nechtějí připojit, přijdou od 1. března 2020 o 2,5 % z jejich honoráře vypláceného pojišťovnami (dosud to bylo 1 %). Ministerstvo chce také, aby lékaři více komunikovali elektronicky i s dalšími úřady. Zvýhodní je proto finančně při zasílání e-neschopenek či zdravotních zpráv oproti papírovým. V případě elektronického zánamu pacienta musí ministerstvo změnit další předpisy s ohledem na ochranu osobních údajů.

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Lucie Kotlářová

1. Tématický den - Metabo...

Mgr. Lucie Kotlářová

PharmDr. Ján Valjan

SLeK začala odebírat lice...

PharmDr. Ján Valjan

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Záměry společnosti Česká ...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Mgr. Stanislav Havlíček

Regulační poplatky v léká...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Lubomír Chudoba

Bonusy za receptová léčiv...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Živý záznam akce

3. Tématický den - Den lé...

Živý záznam akce

Tomaso Piaggio

EPSA and PGEU cooperation

Tomaso Piaggio

PharmDr. Ján Valjan

Lékárnický dům, Krizový s...

PharmDr. Ján Valjan

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.