Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
MUDr. Václav Jirků

MUDr. Václav Jirků: Pokud by se v Polsku třetina lékáren zavřela, nic by se nestalo, reforma měla přijít před deseti lety

První část rozhovoru s investičním ředitelem Penta Investments pro oblast zdravotnictví a retailu MUDr. Václavem Jirků o lékárenském trhu v Evropě, službách v lékárnách a online lékárenství.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

MZ navrhlo zařadit Tarku, Cymevene, Salazopyrin EN a Sulfasalazin K-EN, K na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

20.01.2020, 20:03

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivé přípravky Tarka 180/2 mg a 240/4 mg (Mylan), Cymevene 500 mg inf (Cheplapharm) a Salazopyrin EN a Sulfasalazin K-EN, K (Pfizer, Krka). SÚKL obdržel hlášení držitele rozhodnutí o registraci o přerušení dodávek z výrobních důvodů a dospěl k závěru, že aktuální zásoba vzájemně nahraditelných léčivých přípravků Tarka již dostatečně nepokrývá aktuální potřeby pacientů v České republice. Léčivé přípravky jsou nenahraditelné pro poskytování zdravotních služeb a jsou splněny podmínky jejich zařazení na Seznam.

SÚKL dále obdržel hlášení o přerušení dodávek z kapacitních a distribučních důvodů pro léčivé přípravky Cymevene. Z informací o dodávkách vyhodnotil, že podíl distribuce do zahraničí za období od ledna 2019 do listopadu 2019 činil téměř 47 %. Dospěl k závěru, že aktuální zásoba již dostatečně nepokrývá aktuální potřeby pacientů v České republice, přičemž přípravek je nenahraditelný pro poskytování zdravotních služeb a jsou splněny podmínky jeho zařazení na Seznam.

Vzájemně nahraditelné léčivé přípravky Sulfasalazin K-EN a Sulfasalazin K již nestačí pokrývat aktuální potřeby pacientů v České republice vzhledem k dlouhotrvajícímu přerušení dodávek léčivého přípravku Salazopyrin EN a značně zvýšenému nárůstu potřeby. Dle vyjádření držitele rozhodnutí o registraci lze očekávat nahlášení přerušení dodávek i pro tyto léčivé přípravky. Zásoby tak dostatečně nepokrývají aktuální potřeby pacientů v ČR. Léčivé přípravky Salazopyrin EN, Sulfasalazin K-EN a Sulfasalazin K jsou nenahraditelné pro poskytování zdravotních služeb a jsou splněny podmínky jeho zařazení na Seznam. MZ proto navrhlo všechny zařadit na Seznam.

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Úspory generované zkrácen...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

PharmDr. Jana Doleželová

Lékárenství a modeling v ...

PharmDr. Jana Doleželová...

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

Mgr. Patricia Horáková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Patricia Horáková

Mgr. Dagmar Hegerová, Ph.D.

Nanočástice selenu mají š...

Mgr. Dagmar Hegerová, Ph....

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Záměry společnosti Česká ...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Liz Hoctor

Current situation on the ...

Liz Hoctor

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Nepovinné spolky lékárník...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Ján Valjan

Přípravky s pseudoefedrin...

PharmDr. Ján Valjan

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.