Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaNEJNOVĚJŠÍ LÉKÁRENSKÝ PODCAST
MUDr. Václav Jirků

MUDr. Václav Jirků: Pokud by se v Polsku třetina lékáren zavřela, nic by se nestalo, reforma měla přijít před deseti lety

První část rozhovoru s investičním ředitelem Penta Investments pro oblast zdravotnictví a retailu MUDr. Václavem Jirků o lékárenském trhu v Evropě, službách v lékárnách a online lékárenství.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

MZ navrhlo zařadit Tamiflu, Kaletru a Norvir na seznam přípravků povinně hlášených při záměru reexportu

05.02.2020, 17:17

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo zařadit na seznam léčivých přípravků, jejichž distribuci do zahraničí mají distributoři povinnost hlásit Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv podle ustanovení § 77 zákona o léčivech, léčivé přípravky Tamiflu 75 mg cps (Roche), Kaletra 200 mg/50 mg tbl (AbbVie) a Norvir 100 mg tbl (AbbVie). Na začátku prosince 2019 se objevil v čínské provincii Chu-pej nový typ koronaviru označovaný jako „nový koronavirus“, označovaný jako 2019-nCov.

Aktuálně je presumována možnost využít kombinaci léčivých přípravků pro léčbu infekcí vyvolaných virem lidské imunodeficience (HIV-1) a léčivého přípravku k léčbě chřipky. Přestože jsou zatím dostupné pouze omezené výsledky týkající se účinnosti této kombinační léčby, přistoupilo s ohledem na předpokládaný epidemiologický vývoj ministerstvo k tomu, že zařazuje uvedené léčivé přípravky na Seznam, zejména s ohledem na předpokládanou zvýšenou poptávku po těchto léčivých přípravcích v zahraničí a současně s ohledem na zachování dostupnosti předmětných přípravků pro terapii v registrovaných indikacích pro pacienty v České republice.

Ministerstvo vyzvalo SÚKL o posouzení dostupnosti a zásob přípravků. Ten dospěl k závěru, že vzhledem k nepredikovatelnému vývoji epidemiologické situace a zajištění potřeb léčby pacientů infikovaných koronavirem v ČR, lze předpokládat, že v případě zvýšené potřeby nejsou aktuální zásoby léčivých přípravků již dostatečné pro pokrytí potřeb pacientů v ČR. Nedostatkem výše uvedených léčivých přípravků by byla ohrožena dostupnost a účinnost léčby pacientů v ČR s přímým dopadem na ochranu zdraví obyvatelstva a významným ovlivněním poskytování zdravotních služeb. Léčivé přípravky tak splňují podmínky jeho zařazení na Seznam. MZ proto navrhlo všechny zařadit na Seznam. Současně vydalo předběžné opatření obecné povahy, kterým přípravky na seznam zařazuje. To pozbyde platnosti nabytím účinnosti tohoto opatřené obecné povahy.

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

Rozhodnutí Evropského sou...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Peter Stanko

Možnosti alternativního z...

PharmDr. Peter Stanko

Anna Janurová

Student Exchange Programm...

Anna Janurová

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Živý záznam akce

14. Ples farmaceutů

Živý záznam akce

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela Valentová

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková

Ing. Miroslav Michálek

Nevidomý není mentálně po...

Ing. Miroslav Michálek

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Elektronická preskripce, ...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

PharmDr. Jana Doleželová

Lékárenství a modeling v ...

PharmDr. Jana Doleželová...

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.