Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: K monitorování dostupnosti léčiv se může využívat i protipadělkový systém, devět států už o to má zájem

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

Globální regulátoři se zavazují spolupracovat na observačním výzkumu v rámci COVID-19

TAGY: #ema  #covid-19
20.05.2020, 23:17

Regulační orgány z celého světa se dohodly na třech prioritních oblastech spolupráce při observačním výzkumu během pandemie COVID-19. Budou spolupracovat na výzkumu těhotenství, na léčivých přípravcích používaných v klinické praxi a na sledování bezpečnosti a účinnosti vakcíny. Kvalitní observační výzkum je důležitým doplňkem důkazů o bezpečnosti a účinnosti vakcín a léčby COVID-19 generovaných v randomizovaných klinických studiích. Je rozhodující pro pochopení bezpečnosti a účinnosti léčivých přípravků používaných v klinické praxi pro prevenci a léčbu COVID-19.

Výzkum v těhotenství má za cíl prozkoumat dopady koronavirového onemocnění a užívání léčiv na těhotné ženy infikované SARS-CoV-2 a na jejich nenarozené děti s cílem podpořit vývoj léčiv na COVID-19, řízení rizik a plánování bezpečného sledování vakcín a terapeutika. Druhou oblastí je budování mezinárodních klinických kohort pacientů s COVID-19 za účelem sdílení odborných znalostí a zvýšení studijní síly a kvality dat za účelem splnění regulačních požadavků a řešení stávajících mezer ve znalostech. Konečně třetí oblastí je připravit silnou infrastrukturu pro sledování bezpečnosti a účinnosti vakcín proti COVID-19, aby bylo možné rychle odhalit a minimalizovat rizika pro pacienty.

Včera se na tom dohodli zástupci regulátorů na druhém semináři o observačních studiích skutečných dat získaných během klinické praxe v souvislosti s COVID-19, pořádaným EMA a Health Canada pod záštitou Mezinárodní koalice regulačních orgánů pro léčivé přípravky ( ICMRA).

Zdroj: EMA
apaPODCAST

Podcastový tip

Tomaso Piaggio

EPSA and PGEU cooperation

Tomaso Piaggio

Mgr. Stanislav Havlíček

Hlavní události českého l...

Mgr. Stanislav Havlíček

Živá reportáž z akce

4. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Helena Vanžurová

Queens University, School...

Helena Vanžurová

Mgr. Kornélie Chrapková

Klinická farmacie v praxi...

Mgr. Kornélie Chrapková

Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

Školné na vysokých školác...

Prof. PharmDr. Alexandr H...

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Nová chřipka A (H1N1) 2....

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...

Mgr. Michal Hojný

Bude belgický model odměň...

Mgr. Michal Hojný

Mgr. Alena Petříková

EPSA – European Pharmaceu...

Mgr. Alena Petříková

Mgr. Alena Petříková

Je dobrá zkušenost být so...

Mgr. Alena Petříková

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.