Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Pro distributora nebude zajímavé preferovat nějakou lékárnu, protože se k léčivu dostane kdykoli díky emergentnímu systému

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

CVS spouští inovované „mluvící“ etikety

TAGY: #cvs  #lekarny
09.07.2020, 05:34

Americký řetězec lékáren CVS vyvinul novou funkci své mobilní aplikace Spoken Rx, která dokáže číst specifický typ etiket na obalu léčivého přípravku pro pacienty se zrakovým postižením a pro ty, kteří neumí číst standardní tištěné etikety. Spoken Rx je první funkcionalita pro čtení informací o receptech v mobilní aplikaci, kterou vyvinula americká lékárna. Do konce roku 2020 bude vybaveno 1500 lékáren CVS Pharmacy pro připevnění speciálních RFID etiket k lékovkám receptových léčivých přípravků. Když jsou RFID etikety oskenovány pomocí aplikace, ke které mají přístup uživatelé využívající hlasové asistentky Siri nebo Google Assistant na svých telefonech, mohou si nechat informace na etiketách přečíst nahlas. Tato informace obsažená v RFID etiketě v současné době obsahuje jméno pacienta, název léčivého přípravku, dávku a pokyny k užívání a v nadcházejících měsících bude vylepšena o další informace. Spoken Rx bude k dispozici ve všech lékárnách CVS do konce roku 2021.

Zažaření do programu je bezplatné a lze jej provést emailem, telefonicky či osobně v lékárnách CVS, aby byla služba správně nastavena. Kromě angličtiny je možné pro čtení informací využít také španělštinu. Mluvící etikety jsou výsledkem spolupráce CVS a Americké rady nevidomých. Připomeňme, že již od roku 2012 CVS a další řetězce tyto štítky nabízely, nicméně bylo nutné, aby byl pacient vybaven speciální čtečkou. Nyní může štítky využít jednoduše pomocí mobilní aplikace ve svém chytrém telefonu, kterou již využívá pro komunikaci a další služby CVS.

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Farmaceutický asistent – ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Andreja Čufar

Current situation on the ...

Andreja Čufar

John Chave

PGEU – Pharmaceutical Gro...

John Chave

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Návrat studia oboru farma...

PharmDr. Marie Loučková, ...

Dr. Emil Zörner

Omezení návštěv farmarepr...

Dr. Emil Zörner

Doc. RNDr. Milan Žemlička, CSc.

Reforma vysokoškolského s...

Doc. RNDr. Milan Žemlička...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Uvolnění výdeje pohotovos...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Mgr. Stanislav Havlíček

Jednotné doplatky - reali...

Mgr. Stanislav Havlíček

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

Michal Urban

Student Exchange Programm...

Michal Urban

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.