Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: K monitorování dostupnosti léčiv se může využívat i protipadělkový systém, devět států už o to má zájem

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…pro ty, kteří na informace nechtějí čekat!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

EP chce vytvořit Evropskou unii zdraví

10.07.2020, 18:50

V usnesení přijatém dnes (526 hlasů pro, 105 proti, 50 členů se zdrželo) stanoví Evropský parlament zásady budoucí strategie EU v oblasti veřejného zdraví po období COVID-19. Poslanci zdůrazňují potřebu poučit se z krize a zapojit se do mnohem silnější spolupráce v oblasti zdraví za účelem vytvoření Evropské unie zdraví. To by mělo zahrnovat společné minimální standardy pro kvalitní zdravotní péči založené na naléhavě potřebných zátěžových testech zdravotnických systémů členských států, aby se identifikovaly slabiny a ověřilo se, že jsou připraveny na možné obnovení COVID-19.

Usnesení vyzývá k rychlému vytvoření evropského mechanismu reakce na zdraví, který by reagoval na všechny typy zdravotních krizí prostřednictvím lepší koordinace a řízení strategické rezervy léčivých přípravků a lékařského vybavení. Připravovaná farmaceutická strategie EU musí obsahovat opatření k okamžitému zpřístupnění základních léčiv v Evropě. Je třeba zavést diverzifikované dodavatelské řetězce, aby byl zajištěn cenově dostupný přístup za všech okolností.

Nový vyhrazený program EU4Health ve výši 9,4 mld. EUR poslanci Evropského parlamentu přivítali a požadují dlouhodobé investice a závazky. Žádají o zřízení specializovaného fondu EU na zlepšení infrastruktury nemocnic a zdravotnických služeb. Kromě toho je třeba posílit evropské zdravotnické agentury ECDC a EMA, jakož i společný výzkum v oblasti zdraví.

S pokračující krizí COVID-19 poslanci znovu opakují svou výzvu k dostupnému přístupu všech lidí na celém světě k budoucím vakcínám a léčbě COVID-19, jakmile budou k dispozici. Společné zadávání zakázek EU musí být používáno systematičtěji, aby se zabránilo hospodářské soutěži mezi členskými státy v případě ohrožení veřejného zdraví.

Zdroj: APATYKÁŘ®
apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Filip Vrubel

Připravované změny v elek...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenské opatření proti ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

O lékárenských stojatkách...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Doc. RNDr. Marie Pospíšilová, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. Marie Pospíšil...

PharmDr. Stanislav Havlíček

Je korupce realitou v čes...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Noc muzeí a novinky České...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Filip Vrubel

Možné změny v odměňování ...

Mgr. Filip Vrubel

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Počátky lékárenství v čes...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti meningokok...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Marie Loučková, Bc. Alena Šindelářová

Podceňovaná specializace ...

PharmDr. Marie Loučková, ...

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.