Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: Pro distributora nebude zajímavé preferovat nějakou lékárnu, protože se k léčivu dostane kdykoli díky emergentnímu systému

První část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

Boehringer Ingelheim a Click Therapeutics vyvíjejí digitální léčbu schizofrenie

11.09.2020, 19:50

Společnosti Boehringer Ingelheim a Click Therapeutics zahájily spolupráci na vývoji a komercializaci digitální léčby na předpis. Bude využívat kognitivní a neurobehaviorální mechanismy poskytované prostřednictvím proprietární engagement platformy Click s cílem snížit kognitivní deficity a zhoršené sociální fungování u pacientů se schizofrenií. Společně tyto dvě společnosti vyvinou mobilní aplikaci CT-155, která kombinuje několik klinicky ověřených terapeutických intervencí, aby pomohla pacientům se schizofrenií upravit jejich chování tak, aby dosáhli pozitivních klinických výsledků samostatně a v kombinaci s možnostmi farmaceutické terapie.

Podle podmínek dohody bude Click Therapeutics primárně odpovědný za výzkumné a vývojové aktivity a bude podporovat Boehringer Ingelheim při provádění celosvětových komercializačních aktivit. Click Therapeutics obdrží zálohovou platbu a financování výzkumných a vývojových aktivit, jakož i klinických, regulačních a obchodních cílů představující celkovou hodnotu transakce přes 500 mil. USD. Click Therapeutics navíc obdrží odstupňované licenční poplatky za roční čistý globální prodej CT-155.

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.