Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.

Prof. PharmDr. Tomáš Šimůnek, Ph.D.: Potřebujeme hodně dobrých studentů a věřím, že se to díky propagaci, kterou na portálu Apatykář máme podaří

Exkluzivní rozhovor k 50. výročí založení Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy s jejím děkanem prof. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D.

…o lékárenství víme vše!®

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

EK spustila bránu k zajištění interoperability národních aplikací pro vysledování kontaktů a varování

TAGY: #ec  #covid-19  #apps
14.09.2020, 20:30

Aby bylo možné plně využít potenciál mobilních aplikací pro vysledování blízkých kontaktů, které mohou pomoci přerušit řetězec koronavirových nákaz a zachránit životy, zřizuje Komise bránu k zajištění interoperability, která propojí národní aplikace v celé EU. Dnes bylo dosaženo významného milníku a skupina členských států začíná infrastrukturu testovat. Komise zahájila testy mezi backendovými servery oficiálních aplikací z České republiky, Dánska, Irska, Itálie, Lotyšska a Německa a nově zřízeným serverem brány.

Většina členských států v rámci opatření pro boj proti koronaviru spustila nebo plánuje spustit vnitrostátní aplikaci pro vysledování kontaktů a varování. Komise chce zřízením brány nabídnout evropské řešení, založené na decentralizované architektuře, k zajištění bezpečné výměny informací mezi backendovými systémy národních aplikací pro vysledování kontaktů a varování. Týká se to téměř všech takových aplikací, které byly v EU zavedeny. Brána je digitální infrastruktura, která zajišťuje vzájemné předávání informací mezi backendovými servery národních aplikací. Lze tak dosáhnout toho, že národní aplikace budou hladce fungovat i přes hranice. Stačí tedy, aby si uživatelé nainstalovali jen jednu aplikaci, a budou moci nahlásit pozitivní test nebo obdržet varování, i když cestují v zahraničí.

Brána bude efektivně přijímat náhodně volené identifikátory a předávat je mezi národními aplikacemi, aby se minimalizovalo množství vyměňovaných údajů a uživatelé tak spotřebovávali méně dat. Brána nebude zpracovávat žádné jiné informace než náhodné klíče generované národními aplikacemi. Vyměňované informace jsou pseudonymizovány, šifrovány, omezeny na nezbytné minimum a uchovávány jen po dobu nezbytně nutnou k vysledování šíření nákazy. Neumožňují identifikaci jednotlivých osob.

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

Veronika Petláková

Centrální datové úložiště...

Veronika Petláková

PharmDr. Jiří Skalický, Ph.D.

Řešení reexportů zvýšením...

PharmDr. Jiří Skalický, P...

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová

Mgr. Stanislav Havlíček

Vybírání-nevybírání regul...

Mgr. Stanislav Havlíček

PharmDr. Lubomír Chudoba

Demokracie nebo přemíra p...

PharmDr. Lubomír Chudoba

PGEU

EXKLUZIVNÍ SPECIÁL – Jedn...

PGEU

Helena Vaňkátová

Student Exchange Programm...

Helena Vaňkátová

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

Živý záznam akce

5. Tématický den – Den lé...

Živý záznam akce

Mgr. Stanislav Havlíček

Jednotné doplatky - reali...

Mgr. Stanislav Havlíček

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.