Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: K monitorování dostupnosti léčiv se může využívat i protipadělkový systém, devět států už o to má zájem

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…farmazpravodajství pro profesionály!

apaKRÁTKÉ ZPRÁVY
Nejnovější zprávy z lékárenství, farmaprůmyslu a farmasektoru jak z ČR, tak ze světa.

EK spustila bránu k zajištění interoperability národních aplikací pro vysledování kontaktů a varování

TAGY: #ec  #covid-19  #apps
14.09.2020, 20:30

Aby bylo možné plně využít potenciál mobilních aplikací pro vysledování blízkých kontaktů, které mohou pomoci přerušit řetězec koronavirových nákaz a zachránit životy, zřizuje Komise bránu k zajištění interoperability, která propojí národní aplikace v celé EU. Dnes bylo dosaženo významného milníku a skupina členských států začíná infrastrukturu testovat. Komise zahájila testy mezi backendovými servery oficiálních aplikací z České republiky, Dánska, Irska, Itálie, Lotyšska a Německa a nově zřízeným serverem brány.

Většina členských států v rámci opatření pro boj proti koronaviru spustila nebo plánuje spustit vnitrostátní aplikaci pro vysledování kontaktů a varování. Komise chce zřízením brány nabídnout evropské řešení, založené na decentralizované architektuře, k zajištění bezpečné výměny informací mezi backendovými systémy národních aplikací pro vysledování kontaktů a varování. Týká se to téměř všech takových aplikací, které byly v EU zavedeny. Brána je digitální infrastruktura, která zajišťuje vzájemné předávání informací mezi backendovými servery národních aplikací. Lze tak dosáhnout toho, že národní aplikace budou hladce fungovat i přes hranice. Stačí tedy, aby si uživatelé nainstalovali jen jednu aplikaci, a budou moci nahlásit pozitivní test nebo obdržet varování, i když cestují v zahraničí.

Brána bude efektivně přijímat náhodně volené identifikátory a předávat je mezi národními aplikacemi, aby se minimalizovalo množství vyměňovaných údajů a uživatelé tak spotřebovávali méně dat. Brána nebude zpracovávat žádné jiné informace než náhodné klíče generované národními aplikacemi. Vyměňované informace jsou pseudonymizovány, šifrovány, omezeny na nezbytné minimum a uchovávány jen po dobu nezbytně nutnou k vysledování šíření nákazy. Neumožňují identifikaci jednotlivých osob.

Zdroj: APATYKÁŘ®

TÉMATICKÝ OKRUH:

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Nepovinné členství vytvář...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Ondrej Sukeľ

E-zdravotnictví, benchmar...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Andreja Čufar

Current situation on the ...

Andreja Čufar

Mgr. Danka Vystrčilová

Slovenka roku 2009

Mgr. Danka Vystrčilová

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

Gabriela Valentová

Student Exchange Programm...

Gabriela Valentová

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Emergentní systém, změna ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy na Kuksu a u...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Filip Vrubel

Zásilkový obchod s Rx léč...

Mgr. Filip Vrubel

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.