Americkým nezávislým lékárnám brání v přijetí e-preskripce vysoké náklady

Aby se usnadnilo zřízení a implementace oboustranné elektronické komunikace mezi lékárníkem a lékařem v USA, podala Národní asociace veřejných lékárníků (NCPA) dva návrhy na poskytnutí dotace na vyrovnání souvisejících nákladů a manipulačního poplatku.

Zájem o e-preskripci mezi nezavislými lékárnami je

V písemném prohlášení při jednání s pracovní skupinou pro politiku technologie zdravotních informací a výměny informací amerického ministerstva zdravotnictví popsala NCPA zkušenosti nezávislých lékáren akceptující e-preskripci od lékařů a uvedla nápady na rozšíření do praxe. Lékárníci z veřejných lékáren prý mají zájem na budování e-preskripce, protože potenciálně umožňuje přesnější a rychlejší elektronické předávání preskripce přímo z počítače lékárníkům než písemnou formou. Nicméně problémy přetrvávají i nadále při přijímání a zavádění této technologie. Představitelé organizace proto doufají, že jejich doporučení pracovní skupina nakonec přijme.

NCPA volá po vyšší podpoře

Podle prohlášení umožňují stávající komunikační systémy lékařům zasílat předpisy lékárníkům, ale neumožňují lékárníkům zpětnou komunikaci s lékaři. Organizace také prohlásila, že požadavky na spolupráci s Centrem pro služby Medicare a Medicaid na e-preskripci nemotivují lékaře zvýšit svou současnou úroveň svého zapojení.

„Skutečností je, že někteří lékárníci a lékárny – zejména ty, nezávislé – čelí značným nákladovým problémům při realizaci e-preskripce. Opatření přijatá federálními a státními orgány by měla reflektovat tyto požadavky a podněty, které budou silně podporovat implementaci efektivního a robustního systému e-preskripce,“ uvedl šéf organizace Bruce Roberts.

Zdroje informací:
NCPA
- - - Článek byl pořízen z portálu APATYKÁŘ® dne 20.11.2019, 10:39:09 - - -