Více než 13 let pro lékárníka za kupčení s lékařem a podvody na zdravotní péči

FOTO: APATYKÁŘ®

Majitel floridské lékárny a současně licencovaný lékárník byl odsouzen za svou roli v korupčním systému, který se týkal účtování krémů proti bolesti a na jizvy. Podvodný systém vedl k úhradě zhruba 4,3 mil. USD na základě falešných a podvodných nároků vůči zdravotnímu programu TRICARE poskytující pojistné krytí členům aktivní vojenské služby a jejich rodinám a veteránům.

Spolupráce s lékařem

53letý lékárník byl odsouzen ke 160 měsícům ve vězení. Soud současně nařídil propadnutí jeho majetku v hodnotě více než 4,3 mil. USD nelegálně nabytého z trestné činnosti.

Stejně tak státu propadnou dvě nemovitosti, které získal na základě trestné činnosti, v hodnotě přibližně 340 tis. USD, a dva pokladní šeky v hodnotě 25 tis. USD. Konečně, lékárník musí také vrátit 4,3 mil. USD federálnímu vojenskému pojistnému programu.

Současně s lékárníkem, který byl odsouzen za placení úplatků, byli odsouzeni i lékařka a zprostředkovatel, kteří s ním spolupracovali a úplatky přijali. Lékárníkovi byl rovněž prokázán trestný čin praní špinavých peněz.

Podle důkazů předložených v soudu vyplácel lékárník a vlastník floridské lékárny Fertility Pharmacy úplatky zprostředkovateli, který na oplátku odkazoval pacienty na dohodnutou lékařku, se kterou lékárník spolupracoval. Ta pak pacientům předepisovala drahé krémy proti bolesti a na jizvy, které lékárník účtoval programu TRICARE.

Důkazy také prokázaly, že lékárník vyplácel úplatky přímo lékařce, která na oplátku předepsala recept na drahé krémy. Ty mohly dle dostupných důkazů stát až 17 tis. USD za balení.

Od října 2014 do května 2015 tak zdravotní program TRICARE lékárně vyplatil v rámci úhrad za zdravotní péči více než 4,3 mil. USD, které byly podány na základě nezákonných úplatků. Lékařka a zprostředkovatel obchodů stanou před soudem v květnu, resp. dubnu 2018.

Cíleně na podvody

Speciální jednotka zaměřená na podvody v rámci státního sociálně pojistného programu pro seniory (65 let a více) a zdravotně postižené Medicare, která působí v devíti městech po celé zemi, obvinila od svého založení v březnu 2007 téměř 3500 lidí, kteří společně vyfakturovali programu Medicare více než 12,5 mld. USD.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
- - - Článek byl pořízen z portálu APATYKÁŘ® dne 18.07.2019, 22:26:27 - - -