Centrum léčby bolesti zaplatí za zbytečně účtované testy 1,2 mil. USD

FOTO: APATYKÁŘ®

Specializovaná floridská klinika pro léčbu bolesti Riverside Spine & Pain Physicians zaplatí Spojeným státům 1,2 mil. USD za urovnání obvinění podle zákona o nepravdivých nárocích, konkrétně za vědomé účtování lékařsky nepotřebných diagnostických testů.

Zbytečné testy

Podle vládní žaloby klinika neoprávněně používala kvantitativní lékové testy, které identifikují a vyhodnocují množství léčiva v moči pacientů.

Kvantitativní testy jsou velmi specifické a nákladné, proto je jejich použití nezbytné pouze tehdy, pokud individuální vyhodnocení stavu pacienta takové testy ospravedlňuje.

Rutinní kvantitativní testování u všech pacientů v praxi je zbytečné. Podobně není nutné provádět testování každého pacienta na stejný lékařem definovaný rozsah léčiv.

Žaloba tvrdí, že klinika provedla kvantitativní testování u všech svých pacientů na totožný rozsah léčiv nezávisle na anamnéze a riziku jednotlivých pacientů.

Žaloby informátorů

Dohoda byla uzavřena na základě žaloby podané Spojenými státy vycházející ze žaloby informátora, lékařky a bývalé zaměstnankyně Riverside Spine & Pain Physicians, podané na základě zákona o nepravdivých nárocích.

Ustanovení qui tam tohoto zákona umožňuje soukromým osobám podat žalobu jménem vlády a podílet se na případném vyrovnání. Podíl informátora v rámci tohoto urovnání činí bezmála 240 tis. USD.

Obvinění urovnaná touto dohodou jsou pouze tvrzení a nedošlo ani k určení odpovědnosti.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
- - - Článek byl pořízen z portálu APATYKÁŘ® dne 17.11.2018, 06:52:24 - - -