Lékárník účtoval pojišťovnám násobně předražené individuálně připravované masti

Foto: APATYKÁŘ®

Lékárník z amerického státu Florida byl uznán federální porotou vinným za svou roli v rozsáhlém systému podvodů ve výši 100 mil. USD s individuálně připravovanými léčivými přípravky účtovanými v rámci soukromého pojištění i státních zdravotních programů Medicare a TRICARE.

Předražená IPL

Podle důkazů předložených soudu vytvořil lékárník od roku 2012 do roku 2015 a jeho spolupachatelé systém s cílem podvést soukromé pojišťovny a zdravotní programy Medicare a TRICARE účtováním falešných a podvodných nároků na připravované léčivé přípravky, především krémy na bolest a jizvy a další receptové léčivé přípravky, které nebyly z lékařského hlediska nezbytné, nikdy nebyly poskytnuty, nebo obojí.

Podle důkazů v pozici vedoucího lékárníka ve své nyní už zaniklé lékárně A to Z Pharmacy účtoval na pojišťovny několik tisíc dolarů za jednu tubu s krémem na bolest nebo jizvy.

V roce 2014, kdy pojišťovny zjistily podvody v této lékárně a ukončily s ní smlouvy, pokračoval dále jako majitel další lékárny Havana Pharmacy & Discount, kterou dále společně s komplici využíval pro pokračování v podvodech.

Lékárník z podvodů osobně získal 1,5 mil. USD, za které nakoupil luxusní vozidla, včetně Ferrari, Lamborghini, Bentley, Porsche a dva Cadillac, stejně jako dům v Land O Lakes na Floridě, z nichž mnohé už byly zabaveny vládou.

Lékárník čeká na rozhodnutí soudu, jehož jednání je naplánováno koncem března. Osm dalších obžalovaných už stanulo před soudem a byli odsouzeni na 2,5 až 15 let vězení.

HEAT

Vyšetřování probíhalo v gesci Sekce kriminálních podvodů vedené jednotkou pro potírání podvodů v Medicare.(Medicare Fraud Strike Force). Jednotka je součástí akčního týmu HEAT (Health Care Fraud Prevention & Enforcement Action Team) – společné iniciativy Ministerstva spravedlnosti a HHS – zaměřeného na předcházení a potírání podvodů a prosazování současných protikorupčních zákonů po celé zemi.

Od svého vzniku v březnu 2007 už jednotka obvinila ve 23 lokalitách téměř 4000 obžalovaných, kteří dohromady nesprávně účtovali v rámci programu Medicare více téměř 14 mld. USD.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
- - - Článek byl pořízen z portálu APATYKÁŘ® dne 20.02.2019, 11:40:24 - - -