Uber pomůže lékařům poskytnout péči přímo v domovech pacientů

Foto: Henry Schein Medical

Společnost Uber Health oznámila dohodu dohodu s medicínským dodavatelem Henry Schein Medical a SW společností Medpod, výrobcem lékařského mobilního mikrokufříku MobileDoc 2. generace o integraci do svých služeb.

Provázání do platformy umožní lékařům provádět i vzdálená telediagnostická vyšetření v netradičních zdravotní místech péče, jako jsou domácnosti, kanceláře, školy, sanitky a zařízení péče o seniory.

Telediagnostika

V rámci dohody se bude moci lékař pomocí telediagnostické platformy napojit na Uber Health a poslat vyškoleného lékaře k pacientovi nebo poslat pacienta prostřednictvím partnera Uber do místa s možností poskytnutí klinické péče a provést vzdálené vyšetření. Společností oznámily rovněž spuštění pilotního programu.

MobileDoc 2 je mobilní mikrokufřík druhé generace s profesionálními zdravotnickými přístroji a nástroji, které mohou zlepšit přístup k péči, jako jsou dermatoskopy pro vyšetřování kožních lézí a elektrokardiogramy detekující infarkt a problémy se srdečním rytmem.

Díky tomuto novému řešení mohou zdravotničtí pracovníci téměř kdekoli poskytnout klinickou péči, což v konečném důsledku rozšiřuje dosah poskytovatele zdravotních služeb prostřednictvím domácích hovorů a umožňuje zřídit v domácím prostředí nemocniční prostředí.

Co to umí

Mobilní lékařská ordinace umí realizovat vzdálené konzultace podobné osobní návštěvě, se snadným províděním vyšetření zaměřených na pacienta, pomocí profesionálních diagnostických nástrojů pro zaznamenávání teploty, periferní kapilární saturace kyslíkem, krevního tlaku, výšky, hmotnosti a body mass indexu (BMI).

Díky novému řešení se mohou snížit náklady jak pro poskytovatele, tak pro pacienty díky pohodlí a tím i zlepšit výsledky u pacientů.

MobileDoc 2 nabízí flexibilní a přizpůsobitelnou mobilní lékařskou infrastrukturu s optimalizovanou mobilní službou a Wi-Fi a živým přenosem video, audio, klinických a laboratorních dat; dálkové ovládání telediagnostického zařízení; a přístup a ovládání služeb prostřednictvím webového prohlížeče bez nutnosti instalace softwaru.

Uber Health oficiálně zahájila svou činnost zdravotnické rameno v loňském roce. Podobně jako její konkurenti (mj. Lyft) tak rozšiřuje svůj původní sdílený přepravní byznys.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
- - - Článek byl pořízen z portálu APATYKÁŘ® dne 19.09.2019, 18:04:33 - - -