Švédský řetězec nabízí novou službu – hodnocení biomarkerů

FOTO: APATYKÁŘ®

Stále více lidí chce mít možnost sledovat své zdraví. Švédský lékárenský řetězec Apoteket jim proto vychází vstříc a začíná prodávat speciální zdravotní prohlídku od společnosti Werlabs, aby zákazníkům usnadnil monitorovat a porozumět zdravotním hodnotám a zlepšit tak jejich zdravotní stav.

Spolupráce s certifikovanou službou

Podle řetězce se zvyšuje počet Švédů, kteří pravidelně chodí na preventivní zdravotní prohlídky. Na podzim roku 2017 to uvedlo 31 %, letos se toto číslo zvýšilo na 38 %.

Stále více lidí chce sledovat svůj zdravotní stav a řetězec jim v tom chce pomoci a usnadnit jim to. Proto nabízí další zdravotní službu – zdravotní kontrola pomocí krevních testů Werlab.

Služba bude zpočátku k dispozici ve 100 největších lékárnách řetězce v celé zemi a prostřednictvím webovských stránek.

Lze ji zakoupit samostatně nebo jako dárkový poukaz a služba se následně aktivuje online pomocí zvláštního kódu. Poté je možné provést kontrolu zdravotního stavu v síti Werlab na jednom z více než 140 odběrových míst ve Švédsku.

33 biomarkerů

Zdravotní testy jsou původně nabízeny Werlab Health Check XL. Poskytují komplexní analýzu 33 zdravotnických markerů v osmi hlavních oblastech – kardiovaskulární onemocnění, diabetes, vyšetření krve, štítná žláza, vitamíny a minerály, játra a ledviny a záněty.

Werlabs je registrovaným poskytovatelem péče švédskou Inspekcí pro zdraví a péči (IVO) a spolupracuje s akreditovanými laboratořemi, jako jsou Laboratoře Univerzity Karolinska, Unilabs a Aleris. Lidé, kteří službu využijí, mohou tyto testy využít regulérně i v další komunikaci se svým ošetřujícím lékařem.

Kontakt s lékařem

Výsledky jsou uvedeny v online výpisu Werlab spolu s písemným lékařským komentářem, který vše srozumitelně a edukativně shrnuje. V případě nějakých akutních odchylek od normálních hodnot lékaři automaticky telefonicky kontaktují příslušného zákazníka.

Autor:
PharmDr. Martin Dočkal | APATYKÁŘ®
- - - Článek byl pořízen z portálu APATYKÁŘ® dne 20.11.2019, 10:03:06 - - -