Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.: Pohled do zákulisí lékárny a možnost individuální přípravy jsou pro návštěvníky velkým lákadlem

Pravidelný podcast s Mgr. Ladislavou Valáškovou, Ph.D., vedoucí Českého farmaceutického muzea v Kuksu. Tentokrát o Zahradnických trzích, Noci muzeí, ale i dalších akcích, které muzeum letos pro návštěvníky připravilo. Živě nahrávaný na Otevírání muzea.

…lékárenství začíná tady!

apaTISKOVÉ ZPRÁVY
V této části najdete všechny tiskové zprávy portálu APATYKÁŘ®.
APATYKÁŘ® DĚKUJE!

APATYKÁŘ® – značka kvality a primární zdroj informací pro drtivou většinu návštěvníků

Vloženo: 03.11.2013, 10:29 | Čteno: 938315×

Nejnovější průzkum mezi návštěvníky portálu APATYKÁŘ®, z nichž většina byla z řad lékárníků, ukázal, že pro téměř 80 % je portál primárním zdrojem, kde hledají informace z lékárenství a farmacie. 83 % pak sleduje portál pravidelně.

APATYKÁŘ® potvrzuje pozici lídra

Téměř půl miliónu unikátních přístupů každý měsíc znamená 17% nárůst oproti předcházejícímu období. Návštěvníci preferují portál pro zpravodajství z oboru lékárenství a farmacie v drtivé většině (79 %), s výrazným odstupem pak hledají informace v profesním časopise/stránkách profesní organizace (11 %) nebo stránkách SÚKL (5 %) či jinde.

Portál rovněž pravidelně (tj. denně či několikrát týdně) navštěvuje 83 % z nich. Nejvíce navštěvované jsou rubriky Krátké zprávy (59 %) a Lékárenství (27,9 %).

Bojujeme proti copy & paste

Návštěvníci oceňují především exkluzivitu informací, které nenajdou nikde jinde. Protože je však české prostředí známo tím, že nízkou či žádnou invenci redakcí řady médií a časopisů nahrazuje kopírování, přistoupil portál APATYKÁŘ® v tomto roce k důslednému označování svých zpráv.

EXKLUZIVNĚ označuje ty, které jsou určeny výhradně pro portál či které portál přinesl jako jediný, jako VÍME PRVNÍ pak ty, které přinesl jako první. Portál APATYKÁŘ® chce tímto způsobem upozornit na ty, jejichž redakční práce není příliš úspěšná a invenci hledají jinde a jinak, než by měli.

Pokud tedy návštěvníci najdou takové zprávy (či velmi podobné a s podobným námětem) v jiném médiu bez uvedení zdroje, získají okamžitě přehled, kdo upřednostnil český fenomén copy & paste před kvalitní redakční prací.

Inovátorské projekty

Portál APATYKÁŘ® je nejen lídrem ve farmazpravodajství, ale přichází rovněž s inovátorskými projekty. Jako první např. podpořil a zviditelnil projekt Evidence Based Pharmacy či vytvořil zcela unikátní podcastový projekt, v rámci nějž už od roku 2009 podporuje a zviditelňuje studenty a jejich zkušenosti ze zahraničních stáží a studentské spolky.

Nevyhledává – tak, jak je to dnes, bohužel, běžné – ad hoc projekty, které zrovna „letí“ a na kterých si tzv. partneři chtějí budovat pouze vlastní pozitivní PR. Snaží se uplatňovat reálný prolékárenský přístup. Tj. podporovat i ty, o které ostatní nemají zájem, protože se na nich nedá zviditelnit.

Konečně návštěvníci velmi vítají důsledné oddělování komerčních sdělení od zpravodajství, což, bohužel, není v současné době vůbec standardem ani na internetu, ani v tištěných médiích.

O průzkumu

Online průzkum mezi svými návštěvníky provádí portál APATYKÁŘ® každý rok. Cílem je přizpůsobit lépe na základě odpovědí zpravodajství a zaměření portálu.

Průzkum proběhl na přelomu září a října a zúčastnilo se jej 538 návštěvníků. Většina se rekrutovala z řad lékárníků (63,8 %), avšak nárůst oproti předcházejícím letům zaznamenala skupina z řad podnikatelů (14,9 %) a farmamanažerů (6,4 %).

Nejvíce bylo ve věku 30-39 let (57,5 %) a vysokoškoláků (93 %).

Weby skupiny APATYKÁŘ®.net

APATYKÁŘ® – 1. český lékárenský informační a podcastový portál
Lékárenský PODCAST – 1. český cílený lékárenský podcasting
pharma APATYKÁŘ® – web pro odbornou lékárnickou veřejnost
LÉKÁRNICKÁ INZERCE – největší český online lékárnický pracovní trh
České farmaceutické muzeum v Kuksu
Projekt Rodinná lékárna

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Dagmar Hegerová, Ph.D.

Nanočástice selenu mají š...

Mgr. Dagmar Hegerová, Ph....

PharmDr. Jana Doleželová

Lékárenství a modeling v ...

PharmDr. Jana Doleželová...

Liz Hoctor

Current situation on the ...

Liz Hoctor

PharmDr. Ján Valjan

Novela novely má povolit ...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Lubomír Chudoba

Demokracie nebo přemíra p...

PharmDr. Lubomír Chudoba

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy a ukončení s...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Stanislav Havlíček

Kontinuální vzdělávání če...

Mgr. Stanislav Havlíček

PharmDr. Peter Stanko

Možnosti alternativního z...

PharmDr. Peter Stanko

PharmDr. Martin Beneš

Reakce ředitele SÚKL na i...

PharmDr. Martin Beneš

Mgr. Ľuboš Doršic

Projekt individuálního dá...

Mgr. Ľuboš Doršic

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.