APATYKÁŘ® – značka kvality a primární zdroj informací pro drtivou většinu návštěvníků – APATYKÁŘ®
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Irena Storová, MHA

Reklama na léčiva, média a lékový regulátor, vyhrazené léčivé přípravky

Třetí část exkluzivního rozhovoru s ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv Mgr. Irenou Storovou, MHA nejen o novinkách v e-preskripci, výpadcích léčiv, inspekční činnosti a postihování nezákonné reklamy na léčiva.

…zprávy z farmacie, které jinde nenajdete!

apaTISKOVÉ ZPRÁVY
V této části najdete všechny tiskové zprávy portálu APATYKÁŘ®.
APATYKÁŘ® DĚKUJE!

APATYKÁŘ® – značka kvality a primární zdroj informací pro drtivou většinu návštěvníků

Vloženo: 03.11.2013, 10:29 | Čteno: 840651×

Nejnovější průzkum mezi návštěvníky portálu APATYKÁŘ®, z nichž většina byla z řad lékárníků, ukázal, že pro téměř 80 % je portál primárním zdrojem, kde hledají informace z lékárenství a farmacie. 83 % pak sleduje portál pravidelně.

APATYKÁŘ® potvrzuje pozici lídra

Téměř půl miliónu unikátních přístupů každý měsíc znamená 17% nárůst oproti předcházejícímu období. Návštěvníci preferují portál pro zpravodajství z oboru lékárenství a farmacie v drtivé většině (79 %), s výrazným odstupem pak hledají informace v profesním časopise/stránkách profesní organizace (11 %) nebo stránkách SÚKL (5 %) či jinde.

Portál rovněž pravidelně (tj. denně či několikrát týdně) navštěvuje 83 % z nich. Nejvíce navštěvované jsou rubriky Krátké zprávy (59 %) a Lékárenství (27,9 %).

Bojujeme proti copy & paste

Návštěvníci oceňují především exkluzivitu informací, které nenajdou nikde jinde. Protože je však české prostředí známo tím, že nízkou či žádnou invenci redakcí řady médií a časopisů nahrazuje kopírování, přistoupil portál APATYKÁŘ® v tomto roce k důslednému označování svých zpráv.

EXKLUZIVNĚ označuje ty, které jsou určeny výhradně pro portál či které portál přinesl jako jediný, jako VÍME PRVNÍ pak ty, které přinesl jako první. Portál APATYKÁŘ® chce tímto způsobem upozornit na ty, jejichž redakční práce není příliš úspěšná a invenci hledají jinde a jinak, než by měli.

Pokud tedy návštěvníci najdou takové zprávy (či velmi podobné a s podobným námětem) v jiném médiu bez uvedení zdroje, získají okamžitě přehled, kdo upřednostnil český fenomén copy & paste před kvalitní redakční prací.

Inovátorské projekty

Portál APATYKÁŘ® je nejen lídrem ve farmazpravodajství, ale přichází rovněž s inovátorskými projekty. Jako první např. podpořil a zviditelnil projekt Evidence Based Pharmacy či vytvořil zcela unikátní podcastový projekt, v rámci nějž už od roku 2009 podporuje a zviditelňuje studenty a jejich zkušenosti ze zahraničních stáží a studentské spolky.

Nevyhledává – tak, jak je to dnes, bohužel, běžné – ad hoc projekty, které zrovna „letí“ a na kterých si tzv. partneři chtějí budovat pouze vlastní pozitivní PR. Snaží se uplatňovat reálný prolékárenský přístup. Tj. podporovat i ty, o které ostatní nemají zájem, protože se na nich nedá zviditelnit.

Konečně návštěvníci velmi vítají důsledné oddělování komerčních sdělení od zpravodajství, což, bohužel, není v současné době vůbec standardem ani na internetu, ani v tištěných médiích.

O průzkumu

Online průzkum mezi svými návštěvníky provádí portál APATYKÁŘ® každý rok. Cílem je přizpůsobit lépe na základě odpovědí zpravodajství a zaměření portálu.

Průzkum proběhl na přelomu září a října a zúčastnilo se jej 538 návštěvníků. Většina se rekrutovala z řad lékárníků (63,8 %), avšak nárůst oproti předcházejícím letům zaznamenala skupina z řad podnikatelů (14,9 %) a farmamanažerů (6,4 %).

Nejvíce bylo ve věku 30-39 let (57,5 %) a vysokoškoláků (93 %).

Weby skupiny APATYKÁŘ®.net

APATYKÁŘ® – 1. český lékárenský informační a podcastový portál
Lékárenský PODCAST – 1. český cílený lékárenský podcasting
pharma APATYKÁŘ® – web pro odbornou lékárnickou veřejnost
LÉKÁRNICKÁ INZERCE – největší český online lékárnický pracovní trh
České farmaceutické muzeum v Kuksu
Projekt Rodinná lékárna

apaPODCAST

Podcastový tip

Živý záznam akce

1. Tématický den - Den lé...

Živý záznam akce

Mgr. Kornélia Chrapková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Kornélia Chrapková

PGEU

EXKLUZIVNÍ SPECIÁL – Jedn...

PGEU

Doc. RNDr. Magdaléna Fulmeková, CSc.

Slovenka roku 2012, aneb ...

Doc. RNDr. Magdaléna Fulm...

PharmDr. Ján Valjan

Nelíbí se vám konkurence?...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D.

Fakultní lékárna VFU v Br...

PharmDr. Jan Šaloun, Ph.D...

Mgr. Michal Hojný

1. Tématický den - Co je ...

Mgr. Michal Hojný

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Zásilkový obchod s recept...

PharmDr. Vladimír Finster...

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti lidským pa...

RNDr. Marek Petráš


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.