Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Johan Wallér

Johan Wallér: Ve Švédsku není hlavní změnou re-regulace trhu, ale to, že pacienti stále více nakupují online, na to lékárníci reagují

Exkluzivní rozhovor s Johanem Wallérem, výkonným ředitelem Švédské asociace lékáren. Exclusive interview with Johan Wallér, CEO of the Swedish Pharmacy Association.

…o lékárenství víme vše!®

apaTISKOVÉ ZPRÁVY
V této části najdete všechny tiskové zprávy portálu APATYKÁŘ®.
NASLOUCHÁME NAŠIM NÁVŠTĚVNÍKŮM

Podcasty Apatykáře si nově poslechnete i ve Spotify

Vloženo: 05.02.2019, 06:02 | Čteno: 174906×

Plzeň 5. února 2019 – Největší český farmaportál APATYKÁŘ® umožňuje nově poslech svých podcastů i ve druhé celosvětově nejpoužívanější podcastové aplikaci Spotify. Zalistoval zde všech svých devět podcastových kanálů. Tímto krokem reaguje na výrazný zájem o podcasty a požadavky uživatelů.

Portál APATYKÁŘ® spustil jako první v Evropě na počátku roku 2008 podcasting cíleně zaměřený na lékárenství a získal za něj ocenění European Podcast Award. Vzhledem k tomu, že podcast je doma v podcastové aplikaci a síti iTunes (nově Apple Podcasts), má svých devět podcastových kanálů zalistováno cíleně zde. Aby však nijak neomezoval své posluchače z jiné platformy než iOS, od počátku jsou kromě odkazů na tuto aplikaci k dispozici také RSS kanály pro možnost poslechu v jiných aplikacích.

Zejména v posledním roce se na podcasty začala zaměřovat i další česká média a tato forma sdělování informací zažívá v poslední době nebývalého rozmachu i v České republice. Mj. i díky původně na hudbu zaměřené aplikaci Spotify, která před několika lety přišla s podcastovou sekcí.

„Ačkoli si iTunes/Apple Podcast s podílem téměř 63 % zatím jednoznačné drží prvenství ve správě podcastů, cílí primárně na uživatele zařízení na platformě iOS. My však z našich dat vidíme, že k nám stále častěji přistupují i uživatelé platformy Android. Proto jsme jim chtěli nabídnout vhodnou alternativu a věříme, že Spotify bude tou správnou volbou. V posledních letech má výraznou dynamiku a aktuálně je dvojkou na trhu,“ vysvětluje provozovatel portálu Dr. Martin Dočkal, proč se rozhodl právě pro Spotify.

Nově mohou posluchači podcastů portálu APATYKÁŘ® jednoduchým odklikem na stránkách LÉKÁRENSKÉHO PODCASTU podcast spravovat i přes tuto aplikaci. Najdou v ní všechny podcastové kanály pohromadě a mohou tak využívat jednu aplikaci pro poslech své oblíbené hudby i podcastů.

„Snažíme se, aby naše podcasty byly maximálně dostupné pro kohokoli a nechceme nikoho omezovat. Ostatně to je krédem celého portálu APATYKÁŘ®. Spotify je velmi oblíbená aplikace i v ČR a řada uživatelů platformy Android nás žádala, zda bychom mohli dát podcasty sem. Protože si našich uživatelů a jejich zájmu o podcasty vážíme, rádi plníme jejich přání,“ dodává Dr. Dočkal.

Portál APATYKÁŘ® od počátku sází na vlastní obsah a vyhledávání zajímavých a inspirativních témat. Jeho cílem není zkratkovité, zjednodušené mainstreamové zpravodajství, ale staví na detailním vysvětlení problematiky a souvislostí z pohledu odborníků s více než dvacetiletou lékárenskou praxí. Při jejich zpracování redakce zásadně komunikuje s konkrétními osobami (primárními zdroji), rozhovory autorizuje a fakta před zveřejněním ověřuje. Od počátku preferuje kvalitu před kvantitou. Proto na stránkách portálu návštěvníci nenajdou obtěžující reklamu a bannery, tak časté na jiných českých webech, které překrývají samotnou základní informaci a mnohdy určují náplň webů.

O portálu APATYKÁŘ®

Portál APATYKÁŘ® je již řadu let hlavním českým médiem pro oblast lékárenství a farmacie. Jako první z českých zdravotnických médií začal přinášet zpravodajství každý den, tj. i o víkendech a svátcích, a od počátku se orientuje cíleně na oblast lékárenství a farmacie. Bezmála 20 let zde návštěvníci získávají kompletní, aktuální a v řadě případů exkluzivní informace z farmasektoru. Mezi jeho návštěvníky patří lékárníci, lékaři, farmaceutičtí asistenti, manažeři farmaceutických firem, investoři, personalisté, lékové agentury, státní správa, přední advokátní kanceláře se zaměřením na farmatrh, banky a pojišťovny. Mezi top 30 každý měsíc jsou všechna hlavní česká TV, rozhlasová, internetová i printová média. Portál je citován nejen v českých, ale rovněž v zahraničních odborných a ekonomických médiích a řada zahraničních regulačních agentur a farmaasociací si jej vybrala jako zprostředkovatele informací pro ČR. Měsíčně zaznamená více než 800 tis. návštěv. Celkem bylo staženo téměř 40 mil. podcastů a každý týden je jich staženo cca 90 tis., pravidelných odběratelů všech podcastů je více než 580 tis. Pro profesionály, kteří chtějí být v oboru vidět nabízí řadu možností prestižní prezentace.

Weby skupiny APATYKÁŘ®.net

APATYKÁŘ® – 1. český lékárenský informační a podcastový portál
Lékárenský PODCAST – 1. český cílený lékárenský podcasting
pharma APATYKÁŘ® – web pro odbornou lékárnickou veřejnost
LÉKÁRNICKÁ INZERCE – největší český online lékárnický pracovní trh
České farmaceutické muzeum v Kuksu
Projekt Rodinná lékárna

apaPODCAST

Podcastový tip

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

(Proti)krizový balíček do...

Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

Mgr. Stanislav Havlíček

Kauza léčivé přípravky s ...

Mgr. Stanislav Havlíček

Michaela Virágová

Filmový klub USF

Michaela Virágová

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Záměry společnosti Česká ...

Ing. Mgr. Pavel Vajskebr

Inger Lise Eriksen

Current situation on the ...

Inger Lise Eriksen

Mgr. Irena Storová, MHA

Reklama na léčiva, média ...

Mgr. Irena Storová, MHA

Anna Janurová

Student Exchange Programm...

Anna Janurová

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Slovenské opatření proti ...

PharmDr. Ondrej Sukeľ

Lucie Kolbabová

Student Exchange Programm...

Lucie Kolbabová

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.