Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Mgr. Jakub Dvořáček, MHA

Mgr. Jakub Dvořáček, MHA: K monitorování dostupnosti léčiv se může využívat i protipadělkový systém, devět států už o to má zájem

Druhá část rozhovoru s výkonným ředitelem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu Mgr. Jakubem Dvořáčkem, MHA o emergentním systému či souvislosti německých rabatových a rámcových smluv s pojišťovnami s paralelním vývozem z Česka.

…o lékárenství víme vše!®

apaZPRÁVY Z OBORU

V této části nabízí portál APATYKÁŘ® prostor pro zprávy z lékárenského a farmaceutického sektoru. Jednotlivé příspěvky jsou placená sdělení společností a vyjadřují pouze jejich názor.

Portál APATYKÁŘ® je již více než 20 let místem, kde lidé získávají kompletní, aktuální a v řadě případů exkluzivní informace z farmasektoru. Mezi jeho návštěvníky patří lékárníci, farmaceutičtí asistenti, lékaři, farmamanažeři, H&R manažeři, investoři, státní úřady, ministerstva, advokátní kanceláře. Mezi top 30 každý měsíc jsou všechna hlavní česká TV, rozhlasová, internetová i printová média.

Pokud chce také vaše společnost v této rubrice oslovit návštěvníky největšího českého farmaportálu APATYKÁŘ®, KONTAKTUJTE REDAKCI.

Neoslovujte všechny – oslovte efektivním způsobem ty, které vaše informace může reálně zajímat. Oslovte na místě, kde se vaše informace neztratí!

„Váš nevidomý pacient“ – informační brožura (nejen) pro zdravotníky

Vloženo: 11.01.2011, 20:45 | Čteno: 993519×

OKAMŽIK – sdružení pro podporu nejen nevidomých

V rámci své publikační a informační činnosti vydalo pražské občanské sdružení Okamžik jako svou 40. publikaci informační brožuru Váš nevidomý pacient. Je určena především lékařům, zdravotním sestrám a dalším pracovníkům ve zdravotnických oborech, kteří se mohou ve své praxi setkat s nevidomým pacientem.

Cílem tohoto malého průvodce je poskytnout srozumitelnou formou informace, doporučení i návody pro praktickou a oboustranně příjemnou pomoc nevidomým a jinak těžce zrakově postiženým pacientům v nejrůznějších zdravotnických zařízeních.

Téměř 800 ks tištěné brožury bylo zdarma distribuováno do více než 200 zdravotnických zařízení, klubů, komor a vzdělávacích institucí po celé ČR. Vydání publikace finančně podpořilo Ministerstvo zdravotnictví ČR a Nadační fond Českého rozhlasu ze sbírky Světluška.

Vydavatel – občanské sdružení Okamžik – působí již 10 let v oblasti pomoci lidem se zrakovým postižením. Je poskytovatelem několika akreditovaných služeb pro nevidomé dospělé i děti, vydává publikace, a provozuje webové stránky www.nevidomimezinami.cz.

O sdružení

Posláním občanského sdružení Okamžik je podporovat plnohodnotný a samostatný život lidí se zrakovým postižením a propojovat ho se světem lidí bez postižení prostřednictvím sociálních služeb, dobrovolnických, kulturních a osvětových aktivit.

Toto pražské občanské sdružení bylo založeno v roce 2000 jako záměrně nepočetný tým nevidomých i vidících lidí, kteří mají chuť něco vymýšlet a realizovat pro zrakově i jinak postižené i nepostižené. Snaží se jít nevyšlapanými nebo opomíjenými cestami podpory zdravotně postižených.

Od roku 2004 je jedním z nějvětších akreditovaných dobrovolnických center v ČR, od roku 2007 poskytuje sociální služby pro nevidomé registrované MPSV ČR. Je členem České rady humanitárních organizací a SKOKu.

Činnost sdružení

  • jako první v ČR začalo poskytovat osobní asistenci pro nevidomé zajišťovanou profesionálně vedenými dobrovolníky, v současnosti ve spolupráci s dobrovolníky poskytuje sociálně aktivizační služby zrakově postiženým lidem
  • podporuje rozvoj dobrovolnictví v ČR
  • pořádá semináře, workshopy a besedy pro školy a veřejnost
  • nabízí poradenství v otázkách samostatného života nevidomých a různé pohledy na tuto tématiku
  • vydává knihy a jiné publikace spojené autorsky nebo tématicky se zdravotním postižením
  • pořádá kulturní akce a programy z tvorby nevidomých a jinak zdravotně postižených
  • zajímá se o lidi, nápady a dobré věci pomáhající zdravotně postiženým

Příloha:
» Brožura v elektronické podobě ke stažení (formát PDF)

Pro další informace:
Mgr. Marie Matějů
OKAMŽIK – sdružení pro podporu nejen nevidomých
Pacovská 869/31, Praha 4, 140 00
tel.: 220 571 173, 733 124 213
email: okamzik@okamzik.cz
web: www.okamzik.cz

apaPODCAST

Podcastový tip

PharmDr. Ján Valjan

Poplatky za Rp. na Sloven...

PharmDr. Ján Valjan

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...

PharmDr. Stanislav Havlíček

Lékárníci poprvé v histor...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy na Kuksu a u...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Jakub Dvořáček

Paralelní obchod s léčivy...

Mgr. Jakub Dvořáček

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 1. – t...

Mgr. Veronika Hrabcová

Mgr. Filip Vrubel

E-preskripce, hlášení cen...

Mgr. Filip Vrubel

Helena Vanžurová

Možnosti studentských vým...

Helena Vanžurová

Mgr. Patricia Horáková

Práce lékárníka ve Velké ...

Mgr. Patricia Horáková

Mgr. Danka Vystrčilová

Slovenka roku 2009

Mgr. Danka Vystrčilová

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2020, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.