LÉKÁRNICKÁ INZERCE: Významný nárůst inzerátů ze Slovenska a více než 92 nových inzerátů každý měsíc
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…o lékárenství víme vše!®

apaZPRÁVY Z OBORU

V této části nabízí portál APATYKÁŘ® prostor pro zprávy z lékárenského a farmaceutického sektoru. Jednotlivé příspěvky jsou placená sdělení společností a vyjadřují pouze jejich názor.

Portál APATYKÁŘ® je již více než 19 let místem, kde lidé získávají kompletní, aktuální a v řadě případů exkluzivní informace z farmasektoru. Mezi jeho návštěvníky patří lékárníci, farmaceutičtí asistenti, lékaři, farmamanažeři, H&R manažeři, investoři, státní úřady, ministerstva, advokátní kanceláře. Mezi top 30 každý měsíc jsou všechna hlavní česká TV, rozhlasová, internetová i printová média.

Pokud chce také vaše společnost v této rubrice oslovit návštěvníky největšího českého farmaportálu APATYKÁŘ®, KONTAKTUJTE REDAKCI.

Neoslovujte všechny – oslovte efektivním způsobem ty, které vaše informace může reálně zajímat. Oslovte na místě, kde se vaše informace neztratí!

LÉKÁRNICKÁ INZERCE: Významný nárůst inzerátů ze Slovenska a více než 92 nových inzerátů každý měsíc

Vloženo: 07.07.2012, 08:36 | Čteno: 810408×
Lékárnická inzerce

Průměrná návštěvnost největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE se zvýšila o 4 % oproti 2. pololetí 2011, standardně nad 500 tis. Každý měsíc bylo průměrně vloženo přes 92 inzerátů, což je o 12 více než ve 2. pololetí 2011. Zásadně narostl počet inzerátů ze Slovenska.

Posílení úspěšnosti platících

Z důvodu dalšího posílení úspěšnosti platících inzerentů zpřísnil počátkem roku web LÉKÁRNICKÁ INZERCE pravidla pro bezplatné inzerenty – nelze detailně specifikovat nabídku pro uchazeče (netýká se uchazečů o práci, ti by naopak měli své přednosti specifikovat co nejdetailněji).

Rovněž byla posílena kontrola zejména na přesnou adresu lékárny nabízející místo, proto se přibližně pětinásobně zvýšil počet vyřazených inzerátů a inzerentů zařazených na blacklist kvůli opakovanému porušování pravidel bezplatné inzerce.

Zájem opět nejvíce o lékárníky

Největší zájem z řad zaměstnavatelů je stále o pozici lékárník-asistent (377 požadavků), následuje pozice farmaceutický asistent (279 požadavků) a lékárník-odborný zástupce (117 požadavků).

Oproti předchozímu pololetí se zvýšil počet lékárníků hledajících uplatnění (o 46 %), stejně jako farmaceutických asistentů (18 %).

Vyšší zájem o prodej lékárny

Sedminásobně se zvýšil počet těch, kteří nabízeli svou lékárnu k prodeji či pronájmu.

Vzhledem k časovému období se rovněž oproti minulému pololetí navýšil přibližně více než dvojnásobně počet studentů farmacie hledajících praxi či placenou brigádu na léto.

Díky Slovensku převažují poptávky

Po spuštění slovenské verze se zdvojnásobil počet přístupů ze Slovenska, počet zadaných inzerátů ze Slovenska se však zvýšil 15-ti násobně.

Poprvé převýšil počet poptávek po práci počet pracovních nabídek. Po odečtení slovenských uživatelů se však poměr obrátil a byl přibližně stejný jako v předcházejícím pololetí. Slovenští uživatelé v 98 % hledají pracovní uplatnění v Praze či blízkém okolí.

Ze zpětné vazby od uchazečů vyplývá, že slovenští lékárníci, ale i absolventi, sledují pravidelně portál APATYKÁŘ® a zaregistrovali tak intenzivní kampaň na launch slovenské verze LÉKÁRNICKÉ INZERCE. Vzhledem k vysoké úspěšnosti inzerentů ji dále doporučují svým kolegům, což potvrzuje stále rostoucí trend počtu návštěv ze Slovenska.

Uchazeč se neumí „prodat“

Ze zpětné vazby od platících klientů se stále uchazeči o zaměstnání nenaučili dobře „se prodat“, tj. uvést v inzerátu své přednosti, mobilitu či odbornou zkušenost. Bohužel farmaceutický segment je obecně velmi rigidní i k moderním novým médiím, díky kterým mohou uchazeči sdělit podstatně více a mít tak podstatně větší šanci na získání zaměstnání než pouhým textovým inzerátem.

To dokládá i zkušenost klienta, který opakovaně využil formu podcastu. Díky němu zaznamenal výrazně zvýšený zájem o pracovní uplatnění z řad uchazečů.

Co se nejvíce hledá

Již tradičně na závěr následuje seznam výrazů, které uživatelé největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství nejvíce hledali – tesco lékárny, zaměstnání u drmaxe, prodám lékárnu, predaj lekárne, zaměstnání brno a okolí, hľadám prácu praha, ponuka práce lekárnika.

Opět inzerenti zadávali i konkrétní požadavek řetězce a města – nejčastěji tesco+město a drmax+město.

Inzerce není jen vyvěšení inzerátu

Stále větší počet jednorázových platících inzerentů si uvědomuje, že nelze srovnávat služby LÉKÁRNICKÉ INZERCE s pouhým vystavením inzerátu např. v tištěném médiu či jiných na českém internetu se vyskytujících službách. LÉKÁRNICKÁ INZERCE nabízí v jedné ceně velmi rychlé vytvoření a zalistování inzerátu, možnost inzerát operativně kdykoli aktualizovat, individuální poradenství a přednostní mailing kontaktů.

Úspěšnost je vysoká především díky možnosti cíleného oslovení těch, kteří práci reálně hledají, čehož bezplatný inzerent nikdy nedosáhne. Platící inzerenti tak mají dostatek času s uchazečem „pracovat“ a nabídnout mu výhodné podmínky.

» PŘEHLED PLACENÝCH SLUŽEB «

Důvod, proč tyto benefity nenabízí žádná jiná služba personální inzerce je jednoduchý – LÉKÁRNICKÁ INZERCE nepoužívá automatizované postupy, ale ke klientům uplatňuje reálně individuální přístup, což potvrdili všichni, kteří její služby využili. Což je ale výrazně náročnější, než automatizované řešení. Jejím smyslem však není na klientech vydělat, ale pomoci jim získat požadovaného zaměstnance.

» OBJEDNEJTE SI PLACENOU SLUŽBU PRÁVĚ TEĎ! «

apaPODCAST

Podcastový tip

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Tématický týden - 40. výr...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...
24.11.2009

PharmDr. Lubomír Chudoba

Reakce na akvizici Lékáre...

PharmDr. Lubomír Chudoba
16.08.2012

PharmDr. Stanislav Havlíček

Farmaceutický balíček – č...

PharmDr. Stanislav Havlíč...
28.09.2010

Mgr. Filip Vrubel

Plánované změny ministers...

Mgr. Filip Vrubel
30.08.2011

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...
14.03.2009

PharmDr. Martina Chytilová

Příprava parenterální výž...

PharmDr. Martina Chytilov...
16.01.2012

Ing. Štefan Mesároš, Ph.D.

Změny ve slovenské lékové...

Ing. Štefan Mesároš, Ph.D...
20.10.2011

Živý záznam akce

2. Tématický den - Týden ...

Živý záznam akce
25.10.2008

Mgr. Danka Vystrčilová

Slovenka roku 2009

Mgr. Danka Vystrčilová
04.06.2009

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 4. – N...

Mgr. Veronika Hrabcová
06.04.2010

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.