Ivo Jonáš: Každému umíme vyjít vstříct – maminkám na rodičovské dovolené, kolegům na zkrácených či jiných flexibilních úvazcích
Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Karolina Korodi

Dva roky po zpětné regulaci maďarských lékáren

Exkluzivní rozhovor s předsedkyní maďarské Asociace síťových lékáren Karolinou Korodi o dopadech zpětné regulace maďarských lékáren na provoz lékáren, dostupnost lékárenské péče i personální situaci na trhu práce.

…lékárenství začíná tady!

apaZPRÁVY Z OBORU

V této části nabízí portál APATYKÁŘ® prostor pro zprávy z lékárenského a farmaceutického sektoru. Jednotlivé příspěvky jsou placená sdělení společností a vyjadřují pouze jejich názor.

Portál APATYKÁŘ® je již více než 19 let místem, kde lidé získávají kompletní, aktuální a v řadě případů exkluzivní informace z farmasektoru. Mezi jeho návštěvníky patří lékárníci, farmaceutičtí asistenti, lékaři, farmamanažeři, H&R manažeři, investoři, státní úřady, ministerstva, advokátní kanceláře. Mezi top 30 každý měsíc jsou všechna hlavní česká TV, rozhlasová, internetová i printová média.

Pokud chce také vaše společnost v této rubrice oslovit návštěvníky největšího českého farmaportálu APATYKÁŘ®, KONTAKTUJTE REDAKCI.

Neoslovujte všechny – oslovte efektivním způsobem ty, které vaše informace může reálně zajímat. Oslovte na místě, kde se vaše informace neztratí!

Ivo Jonáš: Každému umíme vyjít vstříct – maminkám na rodičovské dovolené, kolegům na zkrácených či jiných flexibilních úvazcích

Vloženo: 11.08.2018, 08:17 | Čteno: 84623×
Ivo Jonáš
FOTO: Ivo Jonáš (Dr.Max)

Největší český zaměstnavatel lékárníků a farmaceutických asistentů společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING a.s. provozující řetězec Dr.Max spustil jako první program garantovaných mezd. Ivo Jonáš, náborový specialista společnosti, odpovídá na nejčastější dotazy, které se v souvislosti s programem objevily.

Pokud se uchazeč seznámí, např. na webu LÉKÁRNICKÁ INZERCE, s vaší nabídkou a zaujme ho lokalita, co má udělat? Jak probíhá výběr, máte nějaké výběrové řízení? A dozví se vždy, jestli jste si ho vybrali nebo ne?

„Odpověď je jednoduchá. Stačí kliknout na odkaz a vyplnit pár údajů. Nejpozději do dvou dnů se uchazeči ozveme a dohodneme se na dalším postupu a setkání. Například se poté můžeme sejít v jeho/její oblíbené kavárně, kde vzájemně probereme očekávání a řekneme si co bude dál.“

Kolik setkání před přijetím do pracovního poměru uchazeč absolvuje (a s kým) a co obnášejí? Má si něco připravit?

„Optimálně jsou schůzky dvě. Druhá probíhá přímo na lékárně, kde se seznámíte s prostředím, budoucími kolegy a v neposlední řadě s vedoucím lékárníkem, pokud se tak nestalo už na prvním setkání. Připravit? Budeme rádi za představení profesních zkušeností, ale i koníčků a dlouhodobých cílů v osobním i pracovním životě.“

Pokud je uchazeč ochotný se i přestěhovat, je to pro zaměstnavatele vždycky výhra. Často ale nemá moc času na hledání bydlení, pomůžete mu?

„Rádi pomůžeme i s bydlením. Podle preferované lokality, velikosti a kvality bydlení, vybereme a zařídíme vše od začátku do konce. Pro uchazeče to bude bez starostí, stačí si jen přijít pro klíče.“

A když tato situace nastane v průběhu pracovního poměru, tj. např. se musí jeden z partnerů přestěhovat za druhým a přitom by chtěl u vás dále pracovat? Je nějaká možnost v jiných městech, např. i tehdy, když v tom městě nehledáte zrovna jeho pozici?

„Výhodou velikosti naší společnosti je, že máme lékárny téměř v každém městě a tyto přesuny jsou celkem běžné. Vždy se dá najít řešení a my hledáme taková, aby každý z našich stávajících nebo budoucích zaměstnanců byl spokojený. Ať se jedná o změnu lokality, typu lékárny nebo její dynamiku.

Samozřejmě, stává se, že to nejde ‚ze dne na den‘. V takových případech společně se zaměstnancem hledáme dočasné kompromisní řešení, např. nabídku pracovního místa v blízkosti preferované lokality nebo možnost přesunu v dohodnutém časovém horizontu kdy pracovní místo bude vytvořeno.“

Z reakcí uchazečů na LÉKÁRNICKÉ INZERCI vyplývá, že se dost lidí bojí vaší velikosti. Jednoduše, že „hodíte“ nováčky do procesu a „plav jak umíš“. Jak se tedy postaráte o nové kolegy, kteří nikdy v takovém kolosu nepracovali?

„Uvědomujeme si zodpovědnost vůči novým kolegům a je samozřejmě i v našem zájmu, aby se z nováčka stal co nejrychleji respektovaný profesionál, který pacientovi poskytne co nejlepší péči. S adaptací nováčků máme bohaté zkušenosti a v jejich prvních měsících je každému k dispozici jeden z nejzkušenějších kolegů, který mu se vším pomůže.“

Upřímně, lékárenství v současnosti trpí nedostatkem odborných pracovníků a lidé si na trhu mohou vybírat. Řada lidí např. nyní v souvislosti s vyhlášením garantované mzdy uvažuje, že by změnila zaměstnavatele. Podle toho, co nám píší se ale bojí, že budou stát 12 hodin za tárou (často se to objevuje v různých diskuzích na sociálních sítích), bez možnosti vystřídání, nebo bez možnosti zkráceného úvazku, směn, když mají malé dítě apod. Umíte to řešit?

„Umíme řešit téměř každou situaci a požadavky. Toto je však vždy na individuální diskuzi. V současnosti máme mezi kolegy více než 250 matek na rodičovské dovolené, které během ni vypomáhají, a v pracovním poměru více než 600 kolegů, kteří pracují na zkrácené či jiné flexibilní úvazky. Tato čísla hovoří za vše, řešit podobné situace umíme a setkáváme se s nimi často.

S každým probíráme individuálně jeho požadavky a potřeby a hledáme řešení k co největší spokojenosti všech. Navíc např. i při delších směnách se pravidelně střídají jednotlivé činnosti, takže se dostane každý jak na expedici, tak na práci v zázemí nebo i k IPLP.“

Situace v lékárenství nutí zaměstnavatele nabízet nejen stále atraktivnější mzdu, ale i ostatní benefity. Co tedy nabízíte svým zaměstnancům vy?

„Systém benefitů zejména na základě přímé zpětné vazby z lékáren neustále měníme a zatraktivňujeme, aby si v něm každý našel to své. Asi není prostor na vyjmenování všech benefitů, ale z těch nejpopulárnějších je to např. 5 týdnů dovolené, úhrada členských příspěvků, stravenky nově v hodnotě 100 Kč, bezplatné vzdělávání na špičkové úrovni, penzijní či životní pojištění, zaměstnanecké nákupy, karta Multisport, ale i výhodný tarif na volání.

Prostě od každého a pro každého něco… ale hlavně je to skvělý kolektiv!“

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY A PODCASTY:

apaPODCAST

Podcastový tip

Veronika Sochová

Aktivity českých studentů...

Veronika Sochová

John Chave

PGEU – Pharmaceutical Gro...

John Chave

Mgr. Veronika Hrabcová

Norské lékárenství 1. – t...

Mgr. Veronika Hrabcová

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy na Kuksu a u...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.

Reforma vysokoškolského s...

Prof. PharmDr. Alexandr H...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

Evropská federace lékáren...

PharmDr. Zdeněk Blahuta

PharmDr. Stanislav Havlíček

Volby – čas na změny v lé...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch

Elektronická preskripce, ...

Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch...

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Vánoční trhy v Kuksu a uk...

Mgr. Ladislava Valášková,...

Mgr. Stanislav Havlíček

Generická substituce z po...

Mgr. Stanislav Havlíček


ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999/2000-2019, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.