Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky

» ARTIST PAGE on iTunes

apaPODCASTOVÝ TIP
Lékárny Dr.Max

Díky naší velikosti může ambiciózní a kvalitní lékárník najít neomezené možnosti uplatnění

První část prezentačního podcastu společnosti Česká lékárna holding, a.s., mj. o e-Laboratoři a širokých možnostech pracovního uplatnění. Hosté: PharmDr. David Mendl (provozní ředitel Lékáren Dr.Max), Mgr. Petra Jebavá (oblastní provozní ředitelka).

…lékárenství začíná tady!

apaZPRÁVY Z OBORU

V této části nabízí portál APATYKÁŘ® prostor pro zprávy z lékárenského a farmaceutického sektoru. Jednotlivé příspěvky jsou placená sdělení společností a vyjadřují pouze jejich názor.

Portál APATYKÁŘ® je již více než 19 let místem, kde lidé získávají kompletní, aktuální a v řadě případů exkluzivní informace z farmasektoru. Mezi jeho návštěvníky patří lékárníci, farmaceutičtí asistenti, lékaři, farmamanažeři, H&R manažeři, investoři, státní úřady, ministerstva, advokátní kanceláře. Mezi top 30 každý měsíc jsou všechna hlavní česká TV, rozhlasová, internetová i printová média.

Pokud chce také vaše společnost v této rubrice oslovit návštěvníky největšího českého farmaportálu APATYKÁŘ®, KONTAKTUJTE REDAKCI.

Neoslovujte všechny – oslovte efektivním způsobem ty, které vaše informace může reálně zajímat. Oslovte na místě, kde se vaše informace neztratí!

Ivo Jonáš: Každému umíme vyjít vstříct – maminkám na rodičovské dovolené, kolegům na zkrácených či jiných flexibilních úvazcích

Vloženo: 11.08.2018, 08:17 | Čteno: 7693×
Ivo Jonáš
FOTO: Ivo Jonáš (Dr.Max)

Největší český zaměstnavatel lékárníků a farmaceutických asistentů společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING a.s. provozující řetězec Dr.Max spustil jako první před měsícem program garantovaných mezd. Ivo Jonáš, náborový specialista společnosti, odpovídá na nejčastější dotazy, které se v souvislosti s programem objevily.

Pokud se uchazeč seznámí, např. na webu LÉKÁRNICKÁ INZERCE, s vaší nabídkou a zaujme ho lokalita, co má udělat? Jak probíhá výběr, máte nějaké výběrové řízení? A dozví se vždy, jestli jste si ho vybrali nebo ne?

„Odpověď je jednoduchá. Stačí kliknout na odkaz a vyplnit pár údajů. Nejpozději do dvou dnů se uchazeči ozveme a dohodneme se na dalším postupu a setkání. Například se poté můžeme sejít v jeho/její oblíbené kavárně, kde vzájemně probereme očekávání a řekneme si co bude dál.“

Kolik setkání před přijetím do pracovního poměru uchazeč absolvuje (a s kým) a co obnášejí? Má si něco připravit?

„Optimálně jsou schůzky dvě. Druhá probíhá přímo na lékárně, kde se seznámíte s prostředím, budoucími kolegy a v neposlední řadě s vedoucím lékárníkem, pokud se tak nestalo už na prvním setkání. Připravit? Budeme rádi za představení profesních zkušeností, ale i koníčků a dlouhodobých cílů v osobním i pracovním životě.“

Pokud je uchazeč ochotný se i přestěhovat, je to pro zaměstnavatele vždycky výhra. Často ale nemá moc času na hledání bydlení, pomůžete mu?

„Rádi pomůžeme i s bydlením. Podle preferované lokality, velikosti a kvality bydlení, vybereme a zařídíme vše od začátku do konce. Pro uchazeče to bude bez starostí, stačí si jen přijít pro klíče.“

A když tato situace nastane v průběhu pracovního poměru, tj. např. se musí jeden z partnerů přestěhovat za druhým a přitom by chtěl u vás dále pracovat? Je nějaká možnost v jiných městech, např. i tehdy, když v tom městě nehledáte zrovna jeho pozici?

„Výhodou velikosti naší společnosti je, že máme lékárny téměř v každém městě a tyto přesuny jsou celkem běžné. Vždy se dá najít řešení a my hledáme taková, aby každý z našich stávajících nebo budoucích zaměstnanců byl spokojený. Ať se jedná o změnu lokality, typu lékárny nebo její dynamiku.

Samozřejmě, stává se, že to nejde ‚ze dne na den‘. V takových případech společně se zaměstnancem hledáme dočasné kompromisní řešení, např. nabídku pracovního místa v blízkosti preferované lokality nebo možnost přesunu v dohodnutém časovém horizontu kdy pracovní místo bude vytvořeno.“

Z reakcí uchazečů na LÉKÁRNICKÉ INZERCI vyplývá, že se dost lidí bojí vaší velikosti. Jednoduše, že „hodíte“ nováčky do procesu a „plav jak umíš“. Jak se tedy postaráte o nové kolegy, kteří nikdy v takovém kolosu nepracovali?

„Uvědomujeme si zodpovědnost vůči novým kolegům a je samozřejmě i v našem zájmu, aby se z nováčka stal co nejrychleji respektovaný profesionál, který pacientovi poskytne co nejlepší péči. S adaptací nováčků máme bohaté zkušenosti a v jejich prvních měsících je každému k dispozici jeden z nejzkušenějších kolegů, který mu se vším pomůže.“

Upřímně, lékárenství v současnosti trpí nedostatkem odborných pracovníků a lidé si na trhu mohou vybírat. Řada lidí např. nyní v souvislosti s vyhlášením garantované mzdy uvažuje, že by změnila zaměstnavatele. Podle toho, co nám píší se ale bojí, že budou stát 12 hodin za tárou (často se to objevuje v různých diskuzích na sociálních sítích), bez možnosti vystřídání, nebo bez možnosti zkráceného úvazku, směn, když mají malé dítě apod. Umíte to řešit?

„Umíme řešit téměř každou situaci a požadavky. Toto je však vždy na individuální diskuzi. V současnosti máme mezi kolegy více než 250 matek na rodičovské dovolené, které během ni vypomáhají, a v pracovním poměru více než 600 kolegů, kteří pracují na zkrácené či jiné flexibilní úvazky. Tato čísla hovoří za vše, řešit podobné situace umíme a setkáváme se s nimi často.

S každým probíráme individuálně jeho požadavky a potřeby a hledáme řešení k co největší spokojenosti všech. Navíc např. i při delších směnách se pravidelně střídají jednotlivé činnosti, takže se dostane každý jak na expedici, tak na práci v zázemí nebo i k IPLP.“

Situace v lékárenství nutí zaměstnavatele nabízet nejen stále atraktivnější mzdu, ale i ostatní benefity. Co tedy nabízíte svým zaměstnancům vy?

„Systém benefitů zejména na základě přímé zpětné vazby z lékáren neustále měníme a zatraktivňujeme, aby si v něm každý našel to své. Asi není prostor na vyjmenování všech benefitů, ale z těch nejpopulárnějších je to např. 5 týdnů dovolené, úhrada členských příspěvků, stravenky nově v hodnotě 100 Kč, bezplatné vzdělávání na špičkové úrovni, penzijní či životní pojištění, zaměstnanecké nákupy, karta Multisport, ale i výhodný tarif na volání.

Prostě od každého a pro každého něco… ale hlavně je to skvělý kolektiv!“

apaPODCAST

Podcastový tip

David Čechlovský

Student Exchange Programm...

David Čechlovský
21.09.2012

PharmDr. Lenka Doležalová

Příprava chemoterapie pro...

PharmDr. Lenka Doležalová...
29.11.2010

Mgr. Stanislav Havlíček

Problémy s ostrým provoze...

Mgr. Stanislav Havlíček
01.01.1970

Michaela Virágová

Filmový klub USF

Michaela Virágová
05.04.2009

Mgr. Ladislava Valášková, Ph.D.

Nový přírůstek v expozici...

Mgr. Ladislava Valášková,...
14.03.2009

prof. RNDr. Viliam Foltán, CSc.

Excelentní lékárna – výuk...

prof. RNDr. Viliam Foltán...
07.10.2011

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Rozvoj lékáren v 17. stol...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...
30.07.2008

Doc. RNDr. PhMr. Václav Rusek, CSc.

Prof. RNDr. PhMr. Vladimí...

Doc. RNDr. PhMr. Václav R...
15.07.2011

MUDr. Jiřina Hobstová, CSc.

Nová chřipka A (H1N1) 2....

MUDr. Jiřina Hobstová, CS...
10.05.2009

PharmDr. Ján Valjan

Poplatky za Rp. na Sloven...

PharmDr. Ján Valjan
12.05.2008

Artist page APATYKÁŘ® v iTunes [nové okno]
ISSN 1214-0252 | Copyright © 2000-2018, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®.net. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace: ověřit.