Klávesové zkratky na tomto webu – rozšířené Na obsah stránky
apaZPRÁVY Z OBORU

V této části nabízí portál APATYKÁŘ® prostor pro zprávy z lékárenského a farmaceutického sektoru. Jednotlivé příspěvky jsou placená sdělení společností a vyjadřují pouze jejich názor.

Portál APATYKÁŘ® je již více než 20 let místem, kde lidé získávají kompletní, aktuální a v řadě případů exkluzivní informace z farmasektoru. Mezi jeho návštěvníky patří lékárníci, farmaceutičtí asistenti, lékaři, farmamanažeři, H&R manažeři, investoři, státní úřady, ministerstva, advokátní kanceláře. Mezi top 30 každý měsíc jsou všechna hlavní česká TV, rozhlasová, internetová i printová média.

Pokud chce také vaše společnost v této rubrice oslovit návštěvníky největšího českého farmaportálu APATYKÁŘ®, KONTAKTUJTE REDAKCI.

Neoslovujte všechny – oslovte efektivním způsobem ty, které vaše informace může reálně zajímat. Oslovte na místě, kde se vaše informace neztratí!

Hledáte kvalitní a dostupné roušky? Trvejte na certifikaci a zajímejte se o jejich původ

Vloženo: 17.12.2020, 16:46 | Čteno: 35607×

Český trh již během závěru loňského roku zaplavila řada zdravotnických pomůcek nejasného původu a kvality. Na tuto situaci v rekordně krátkém čase zareagovala východomoravská společnost TNS SERVIS, která během několika málo měsíců spustila výrobu vlastních certifikovaných zdravotních obličejových masek neboli roušek.

Foto (zleva): Ing. Jiří Klouda ze společnosti TNS SERVIS, Dr. Jiří Rašner

V reakci na zvýšenou poptávku po ochranných prostředcích společnost TNS Servis začala pod značkou PARTA Medica vyrábět roušky, které disponují více než 99% bakteriální filtrací a ve srovnání s mnoha konkurenčními necertifikovanými výrobky, stejně jako doma šitými rouškami, nabízejí tyto produkty neporovnatelný komfort a funkčnost.

„Vyrábíme sice jednorázový spotřební produkt, ale považovali jsme za absolutní nutnost, aby tomu odpovídala cena, avšak bez kompromisů v kvalitě. Nabízíme nadstandardní kvalitu v podobě použitých materiálů s maximální filtrací, ale také nadstandardní čistotu výrobních prostor a použitých obalů, což považujeme za zásadní. Proto výrazně, nad požadavek normy, vylepšujeme hygienické podmínky výroby pomocí UV-C záření. Tomu všemu byl podřízen jak vývoj výrobní technologie, tak i celý výrobní proces, který musel zůstat velmi štíhlý a efektivní,“ dodává k produktům PARTA Medica Ing. Jiří Klouda ze společnosti TNS SERVIS.

Rychlost bez kompromisů

Výrobní linka nyní vyrábí až 30 tisíc roušek denně. Proto mnohé překvapí, že výroba byla spuštěna v extrémně krátkém čase teprve v průběhu letošního jara.

„Přípravná fáze proběhla v březnu, začátkem dubna jsme již objednali výrobní technologie, materiál a vše začalo. Koncem května stály technologie u nás v nově připravených prostorech. Jen díky našim velmi zkušeným technikům a technologům se podařilo linku rozjet a ve spolupráci se sesterskou společností ZLIN ROBOTICS dostat do stavu odpovídajícímu našim standardům. V červenci se následně rozjela první zkušební produkce a úspěšná registrace u Státního ústavu pro kontrolu léčiv,“ vysvětluje Ing. Jiří Klouda ze společnosti TNS SERVIS.

Certifikované bezpečí ze Slušovic

Do výrobního portfolia značky PARTA Medica patří v současnosti 3 základní produkty vhodné i pro zdravotnictví:

  • ZDRAVOTNICKÁ OBLIČEJOVÁ MASKA (TYP II dle normy EN 14683). Jedná se o certifikovaný zdravotnický prostředek třídy I. s vysokou bakteriální filtrační účinností BFE≥99 %.
  • ZDRAVOTNICKÁ OBLIČEJOVÁ MASKA NANO, 4vrstvá zdravotnická obličejová maska s BFE≥99 %. Obsahuje inovativní teflonovou nanomebránu, která je certifikovaným zdravotnickým prostředkem třídy I.
  • OCHRANNÝ ŠTÍT MASQ 2, chrání před kapénkami ze všech směrů a pasuje na všechny tvary a velikosti hlavy.

Do vaší lékárny nebo podniku žádejte produkty PARTA Medica. Více informací a seznam distributorů naleznete na webu www.partamedica.cz, nebo se obraťte na email info@partamedica.cz, či telefonní číslo 573 034 137 (v pracovní dny 8-15 hod.).

apaPODCAST

Podcastový tip

RNDr. Marek Petráš

Očkování proti choleře...

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Ján Valjan

Rozhodnutí Evropského sou...

PharmDr. Ján Valjan

PharmDr. Zuzana Baťová, Ph.D.

Kontrolní činnost, (ne)sp...

PharmDr. Zuzana Baťová, P...

Mgr. Stanislav Havlíček

Nová kategorie výdeje léč...

Mgr. Stanislav Havlíček

PharmDr. Stanislav Havlíček

Je korupce realitou v čes...

PharmDr. Stanislav Havlíč...

RNDr. Marek Petráš

Cestování a očkování I....

RNDr. Marek Petráš

PharmDr. Ján Valjan

Poltarská kauza, přechod ...

PharmDr. Ján Valjan

Michal Urban

Student Exchange Programm...

Michal Urban

Živá reportáž z akce

2. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

Živá reportáž z akce

1. Noc muzeí v Českém far...

Živá reportáž z akce

ISSN 1214-0252 | Copyright © 1999-2021, PharmDr. Martin Dočkal | Apatykář® je registrovaná ochranná známka
APATYKÁŘ® je součástí skupiny APATYKÁŘ®. Žádná část těchto stránek nesmí být nijak použita bez výslovného souhlasu autora!
Prohlášení vydavatele, cookies | Přístupný web | Mobilní verze | Pomoc a nápověda | W3C-HTML 4.01, W3C-CSS, FEEDValidator, W3C-WAI - AAA, Cynthia Tested
Tyto internetové stránky odpovídají normě HONcode pro důvěryhodné zdravotnické informace.